بهره برداری از 2000 كلاس درس جدید تا اختتام دولت دوازدهم

بهره برداری از 2000 كلاس درس جدید تا اختتام دولت دوازدهم

مدیریت آموزش: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افتتاح پروژه آموزشی، پرورشی و رفاهی در 31 استان و 338 شهرستان، اعلام نمود كه تا دهه فجر 1000كلاس و 1000 كلاس دیگر هم پیش از اختتام دولت به بهره برداری می رسد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در مراسم افتتاح متمرکز ۱۵۵۰ پروژه آموزشی، تربیتی و رفاهی سراسر کشور که بوسیله ویدئو کنفرانس و با حضور رئیس جمهور انجام شد با اعلان اینکه هرچند ماموریت ما فرهنگی است اما در امر ساخت و ساز نیز گام های بلندی برداشته ایم و بنده روایتگر این تلاش ها هستم، اظهار داشت: این روایت ظاهری دارد و باطنی. ظاهر آن افتتاح همزمان ۱۵۵۰ پروژه آموزشی، پرورشی و رفاهی در ۳۱ استان و ۳۳۸ شهرستان است.
وی ادامه داد: این فضاها شامل ۸۰۰۰ کلاس، ۱۲۳ کتابخانه، کانون تربیتی، نمازخانه و دارالقرآن با یک میلیون و ۱۲۸ هزار متر مربع مساحت و اعتباری معادل ۳۸۳۰ میلیارد تومان است که ۳۰ درصد را خیرین پرداخته اند و تا دهه فجر ۱۰۰۰کلاس و ۱۰۰۰ کلاس دیگر هم پیش از اختتام دولت به بهره برداری می رسد.
وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینکه بدین سان ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۳۰ هزار معلم و مربی از فضاهای تربیتی و آموزشی نوساز و ایمن بهره مند می شوند، اظهار داشت: در بخش رفاهی استفاده همزمان روزانه و همزمان ۳۵۰ معلم و خانواده آنها از امکانات رفاهی و بیش از ۲۰۰۰ نفر از سالن های پذیرایی و جلسات فراهم می شود.
حاجی میرزایی افزود: آنچه امروز به بهره داری می رسد بخش کوچکی از خدمات دولت می باشد. در دولت تدبیر و امید بیش از ۱۵ هزار فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی با ۷۴ هزار کلاس درس معادل ۱۰ میلیون مترمربع به بهره داری رسیده؛ در دولت یازدهم روزانه ۲.۲ میلیارد تومان و در دولت دوازدهم روزانه ۸.۴ میلیارد تومان برای نوسازی مدارس هزینه شده و رشد ۳۷۳ درصدی را نشان میدهد.
وی با اعلان اینکه کارنامه دولت در مواجهه با سیل و زلزله چند سال اخیر باوجود تنگناهای موجود درخشان است، اظهار نمود: در زلزله کرمانشاه ۷۸ مدرسه با ۴۱۵ کلاس لطمه کلی و جزئی دید ولی در ازای آن، ۲۶۲ مدرسه و ۱۰۶۵ کلاس درس جدید راه اندازی شد و سرانه فضای آموزشی استان از ۵.۷ متر مربع به ۶.۴ مترمربع افزایش یافت.
وزیر آموزش و پرورش افزود: با کمک خیرین و در ۱۰۰۰ روز بعد از زلزله، هر روز یک کلاس درس در کرمانشاه آماده شده است. در سیل سه استان گلستان، خوزستان و لرستان هم ۱۲۲ مدرسه با ۵۳۸ کلاس درس تخریب شد و به ۴۱۱۸ کلاس هم لطمه جزئی وارد شده بود که تمام این مدارس تا پیش از مهر ۹۹ تامین و راه اندازی شد.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه در زمینه سیستم های گرمایشی نیز گام بلندی برداشته شده است، اظهار نمود: در دولت تدبیر و امید ۲۳۰ هزار کلاس درس با جایگزینی سامانه های استاندارد، ایمن سازی شده اند و بخاری های نفتی غیراستاندارد در مناطق برخوردار از گاز شهری جمع آوری شده اند.
وی با تاکید بر اینکه مدرسه یک مکان نیست بلکه امکانی برای شکل گیری خطیرترین فرصت ها و محل جوشش خلاقیت ها و عرصه تجلی جمال دانایی و جلال توانایی و قطعه ای از بهشت است، اظهار داشت: ما با این رویکرد مدرسه می سازیم تا انسان بسازیم؛ انسانی متعامل، سالم، ماهر، قانع که دلش در گروی دین و مکتب و سرزمین باشد.
بگفته وی، آموزش کارآمد در پویایی اقتصادی، کارآفرینی، رونق کسب وکار، کاهش نابرابری های اجتماعی، کاهش فقر و ناتوانی، تقویت تاب آوری و کاهش حوادث ناشی از آن موثر است. توسعه را قبل از آن که بتوان در طرح های عمرانی مشاهده کرد در ترببیت انسان های متفاوت می توان دید.
حاجی میرزایی با اعلان اینکه اقداماتی برای رفاه فرهنگیان نیز انجام شده است اظهار داشت: برای راه اندازی بیش از ۴۳ هزار واحد مسکن فرهنگیان برنامه ریزی شد که عملیات راه اندازی آن شروع شده است. ۱۸۰ مرکز رفاهی به ۴۰۴ واحد افزایش یافته و ۱۲۵ درصد رشد یافته است.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: باشگاه ویژه ای برای پیشکسوتان و بیماران صعب العلاج طراحی شده و ۷۰۰ هزار نفر- روز در سال از این ظرفیت برخوردار می شوند. حقوق و ظرفیت استخدامی افزایش یافت و اعتبارات عمرانی ۲۸۶ درصد رشد یافته است و حاکی از اقدامات بلندی است که در دولت یازدهم و دوازدهم برداشته شده است.
منبع:

1399/08/23
18:46:35
5.0 / 5
1627
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین