آموزش مجازی پیش دبستانی ها رایگان شد

آموزش مجازی پیش دبستانی ها رایگان شد

مدیریت آموزش: بنا بر امر حاكمیتی و راهبردهای كلان سند تحول بنیادین از طرف وزارت آموزش وپرورش، «دستورالعمل طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش دبستانی رایگان»، به ادارات كل استانها ابلاغ گردید.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، باتوجه به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و راهبرد کلان سند تحول بنیادین در خصوص به رسمیت شناختن آموزش های دوره پیش دبستانی و موظف بودن دستگاه تعلیم و تربیت به تدوین اصول، برنامه ریزی و تعلیم و توانمندسازی نوآموزان دوره پیش دبستانی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و بمنظور استمرار و تکمیل برنامه های آموزشی و پرورشی نوآموزان دوره پیش دبستانی و استفاده بهینه از فرصت شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) و مدرسه تلویزیونی ایران در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، از طرف وزارت آموزش وپرورش، دستورالعمل طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش دبستانی رایگان به ادارات کل استان ابلاغ گردید.
بر طبق این گزارش هدف از ارسال این دستورالعمل، جذب و حضور حداکثری نوآموزان در سیستم آموزشی و پرورشی کشور، ایجاد وحدت رویه و توسعه عدالت آموزشی برای تمام نوآموزان به صورت رایگان و غیرحضوری و رشد همه جانبه اوان کودکی و یادگیری پیش نیازهای ورود به دبستان بوسیله آموزش والدین و نوآموزان و باتوجه به شرایط موجود ذکرشده است.
بر این اساس، آموزش پیش دبستانی در سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به صورت غیرحضوری بوده و فقط گروه هدف کودکان ۵ سال تمام را دربرمی گیرد. همین طور آغاز کارهای آموزشی و یادگیری پیش دبستانی مجازی هم زمان با هفته کودک (۱۹ مهرماه)، در سراسر کشور و بوسیله شبکه آموزش، صداوسیمای استانها و شبکه شاد است.
منبع:

1399/07/06
20:06:42
5.0 / 5
1925
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین