آمادگی پلیس برای همكاری با آموزش و پرورش در زمینه فعالیت دانش آموزان درفضای مجازی

آمادگی پلیس برای همكاری با آموزش و پرورش در زمینه فعالیت دانش آموزان درفضای مجازی

مدیریت آموزش: جانشین فرمانده ناجا از آمادگی نیروی انتظامی برای هرگونه همكاری با آموزش و پرورش و مردم در زمینه فعالیت دانش آموزان در فضای مجازی خبرداد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سردار" قاسم رضایی" در جمع خبرنگاران استان قزوین، اظهار نمود: یکی از دغدغه های اصلی نیروی انتظامی بعنوان قوه عاقله و همین طور مسئول حفظ امنیت کشور، برخورد با اراذل و اوباش و بعد از آن موضوعات امنیتی، اولویت دارترین ماموریت این نیرو به شمار می آید.
وی با بیان اینکه چنانچه کسی بخواهد موجب سلب آسایش و آرامش مردم شود با اقتدار و برخورد پشیمان کننده نیروی انتظامی مواجه خواهند شد، به اراذل و اوباش هشدار داد: تا دیر نشده دست از رفتارهای هنجارشکنانه بردارند و به مسیر شهروندی بازگردند و چنانچه به مسیر خود ادامه داده و ایجاد رعب و وحشت و قدرت نمایی کنند هیچ جایی در جامعه نداشته و نقطه امنی در کشور برای آنها نخواهد بود.
جانشین فرمانده ناجا، قاچاق کالا را یکی دیگر از خط قرمزهای نیروی انتظامی دانست و اشاره کرد: مبارزه با قاچاق کالا مورد تاکید فرمانده ناجا برای نیل به تحقق شعار سال و فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است.
این مقام عالی انتظامی کشور درباره تمهیدات ناجا درباب بازگشایی مدارس، اظهار داشت: نیروی انتظامی در این قضیه چند مسئولیت دارد که یکی بحث ترافیک و سهیل عبور و مرور است ولی مهمترین مسئولیت ما، باتوجه به شیوع ویروس کرونا و فعالیت مجازی دانش آموزان در فضای سایبری است.
وی با تاکید بر حضور جدی پلیس فتا در فضای مجازی، اشاره کرد: نیروی انتظامی آمادگی لازم را برای هرگونه همکاری با آموزش و پرورش و مردم در زمینه فضای مجازی داشته و سفارش ما به خانواده ها این است که ضمن استفاده از فضای مجازی بر رفتار فرزندان خود در این محیط نظارت کنند و مراقب لطمه های این فضا باشند و هشدارهای پلیس را دراین زمینه جدی بگیرند.
سردار رضایی در پاسخ به پرسشی درباره کاهش جرایم، اظهار داشت: اقدامات نیروی انتظامی عموما به سمت کشف علمی جرم پیش می رود لکن پیشگیری بر کشف اولویت دارد برهمین اساس در پیش گیری از جرایم که به صورت تخصصی، آنرا دنبال می نماییم، تاکید ما بر مشارکت مردم در تامین امنیت است که این مساله بعنوان یک اصل پیشگیرانه به صورت جدی در دستور کار ناجا قرار دارد.
جانشین فرمانده ناجا همین طور با تاکید بر ضرورت متناسب بودن هزینه جرم با مجازات آن، اظهار داشت: هزینه جرم در کشور ما بازدارنده نبوده که در این رابطه کارگروهی با همکاری دستگاه قضائی و نمایندگان جهادی مجلس یازدهم تشکیل شده و انتظار داریم تا قوانینی تصویب شود که دغدغه مردم را دراین زمینه رفع کند و مجازات سارقان بازدارنده باشد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار رضایی در خاتمه اشاره کرد: در گام دوم انقلاب مردم انتظار اجرایی کردن قوانینی را دارند که برای آنها ایجاد آرامش کند و برآورد ما بعنوان متخصص در این امر، این است که هزینه جرم باید متناسب با جرم تعریف شود.
منبع:

1399/06/14
17:16:16
5.0 / 5
1739
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین