رئیس سازمان نوسازی مدارس خبر داد:

اختصاص 630 میلیارد برای استانداردسازی سیستم های گرمایشی مدارس كشور

اختصاص 630 میلیارد برای استانداردسازی سیستم های گرمایشی مدارس كشور

مدیریت آموزش: لرستان رئیس سازمان نوسازی مدارس كشور از اختصاص 630 میلیارد تومان برای استانداردسازی سیستم های گرمایشی مدارس كشور آگاهی داد.


مهرالله رخشانی مهر امروز ۱۶ مرداد در مسافرت به شهرستان دلفان در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه ۶۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت نفت و گاز برای استانداردسازی سیستم های گرمایشی ۱۰۰ هزار کلاس درس اختصاص داده شد، اظهار نمود: در کشور ۳۰ درصد از مدارس تخریبی، ۱۲ درصد نیازمند بازسازی و تخریب مجدد و ۱۸ درصد نیازمند مقاوم سازی هستند.
وی با اشاره به وضعیت فضاهای آموزشی لرستان، بیان کرد: فضاهای آموزشی لرستان نیازمند توجه بیشتری است که بتوانیم پروژه ها نیمه کاره و مدارس احداثی را به سرانجام برسانیم.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به حوزه گرمایشی بیان کرد: سال قبل در لرستان ۲۷ میلیارد تومان بابت حوزه گرمایشی اختصاص داده شده و باتوجه به مدارس نفتی خیلی زیادی که در استان و خصوصاً شهر خرم آباد و مناطق محروم شهر دلفان وجود دارد با اختصاص ۲۷ میلیارد تومان بیشتر مدارس این دو شهرستان استاندارد شدند.
وی اشاره کرد: برای حل مشکلات گرمایشی ظرفیت مناسبی داریم و خوشبختانه اعتباری در قانون بودجه فراهم شده که ۶۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت نفت و گاز برای استانداردسازی سیستم های گرمایشی به ۱۰۰ هزار کلاس درس اختصاص داده شده است.
رخشانی مهر افزود: برای استانداردسازی مدارس لرستان سقف تعیین نمی گردد که در این راستا ۵۰ میلیارد تومان برای حل مشکلات سیستم گرمایشی مدارس لرستان اختصاص داده شد تا بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.
وی اظهار داشت: ردیف اعتبارات تخریبی و بازسازی و اعتبارات تکمیلی پروژه کاهش پیدا کرده ولی ردیف اعتبارات خیرین ما چندین برابر شده است که می توانیم از ظرفیت خیرین به صورت مشارکتی به خوبی دراین زمینه استفاده نمائیم.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اینکه در شهرستان دلفان ۱۵ پروژه فعال با ۴۹ کلاس درس فعال است که آمار بالایی برای شهرستان شمرده می شود و باید هرچه سریعتر پروژه ها به اتمام برسد، عنوان کرد: در شهرستان دلفان استانداردسازی سیستم های گرمایشی در سال ۹۴ در چارچوب ۸ پروژه و در سال قبل ۹۹ پروژه بوده و مشخص است این وضعیت تکان خورده ولی کافی نیست و باید تلاش بیشتری دراین زمینه شود.
رخشانی مهر اضافه کرد: در شهرستان سلسله ۱۰ پروژه با ۵۲ کلاس درس فعال است که با اولویت پروژه های تمام توانمان را روی مشارکت با خیرین بگذاریم.
منبع:

1399/05/17
21:19:19
5.0 / 5
2330
تگهای خبر: آموزش , مدارس , نوسازی , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین