4 درصد كلاس های درس با بخاری نفتی گرم می شوند

4 درصد كلاس های درس با بخاری نفتی گرم می شوند

برپایه اعلام رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور هم اكنون ۴ درصد كلاسهای درس با بخاری های نفتی گرم می شوند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، مهراله رخشانی مهر در جلسه ویدیو کنفرانس سازمان نوسازی مدارس بیان نمود: استاندار خراسان شمالی یکی از استانداران پرکار و پرکار است و توجه ویژه ای به حوزه آموزش و پرورش و مبحث مدرسه سازی دارد. طی دورهای که با ایشان همکار هستیم، اقدامات خوب و شایسته ای در این استان پیگیری کردیم. اتفاق خوبی در استان خراسان شمالی رخ داد که سپس در سایر استانهای کشور بعنوان الگو اجرایی شد. همچون این اتفاقات مبحث جمع آوری بخاری های نفتی از سطح استان بوده است؛ اتفاقی که در زمان مناسب و کوتاهترین زمان ممکن رخ داد.
وی افزود: همینطور برنامه بعدی، جمع آوری بخاریهای گازی غیراستاندارد بود. بحث جمع آوری بخاری های نفتی در سطح کشور از استان خراسان شمالی شروع شد و شاید این انگیزه ای که در ما برای پیگیری در سایر استانهای کشور به وجود آمد، شروع کننده آن استان خراسان شمالی بود.

رخشانی مهر بیان نمود: وضعیت بسیار نامناسبی بود و اینگونه نبود که زیرساختهای لازم برای استانداردسازی و جمع آوری بخاریهای نفتی فراهم باشد بلکه در خیلی از مناطق مشابه سایر مناطق کشور زیرساختهای لازم فراهم نبود، نه برق داشتیم و نه گاز؛ خوشبختانه با دستورات ویژه ای که استاندار به دستگاه های ذیربط دادند همه زیرساختها در همان زمان کوتاه فراهم شدند؛ یعنی در نقاطی که امکان پذیر بود گاز رفت و در نقاط دیگر ترانسهای برق تقویت شدند که این اتفاق خوب رخ داد و سپس آنرا به کل کشور تسری دادیم و در کل کشور کلیه بخارهای نفتی که زیرساختهای گاز یا برق فراهم شده بود جمع آوری شدند و هم اکنون تنها ۴ درصد کلاس های درس با بخاری های نفتی گرم می شوند که آنرا در دستور کار قرار دادیم و شاید تا آخر سال آنهایی که امکان پذیر است را از سطح کشور جمع آوری نماییم.


جمع آوری بخاری های گازی غیراستاندارد

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اشاره کرد: بخش بعدی که در دستور کار است جمع آوری بخاری های گازی غیراستاندارد است. در استان خراسان شمالی بخاری گازی غیراستاندارد نداریم و دامنه آنرا برای کل کشور گسترش میدهیم.


تلاش برای جمع آوری کلاس های سنگی

رخشانی مهر در ادامه درباره کلاسهای سنگی هم بیان نمود: مبحث جمع آوری کلاسهای سنگی از استان خراسان شمالی بعنوان نخستین استان صورت گرفت و الان در استان خراسان شمالی کلاس درس سنگی نداریم و در حال برنامه ریزی برای تأمین اعتبار جمع آوری بموقع آن هستیم. اینها اتفاقات خوبی بود که در استان خراسان شمالی افتاد.
وی با اشاره به اینکه متوسط سرانه فضاهای آموزشی در کشور حدود ۵.۲ مترمربع است اظهار داشت: برای استان خراسانی شمالی این عدد ۵.۳۳ است و این یعنی این استان جز استانهایی است که بالای متوسط سرانه کل کشور قرار دارد، البته تا سرانه استاندارد که ۸.۴ مترمربع است فاصله داریم که امید است با تلاشهایی که صورت میگیرد و تفاهم نامه هایی که مبادله میشود بتوان بخش دیگری از این گرفتاریها را حل نماییم.
رخشانی مهر با اعلان اینکه عدد مدارس نیازمند مقاوم سازی در استان برپایه گزارشی که ارائه شد بالاست و باید بتوان آنرا کم کرد و آنرا به میانگین کشوری برسانیم، یاداور شد: این تفاهم نامه مبادله شد تا رقم ۲۰۰ میلیاردتومان را برای مبحث مدرسه سازی اختصاص دهیم. ۵۰ درصد این رقم را استانداری خراسان شمالی متعهد شدند و ۵۰ درصد این عدد را از محل اعتبارات ملی سازمان نوسازی مدارس کشور تأمین خواهیم کرد.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در ادامه با اشاره به طرح ویژه ای به نام آجر به آجر، اظهار داشت: وزیر آموزش و پرورش و شورایعالی آموزش و پرورش برای پشتیبانی از این طرح ملی بسیج شدند و بنا بر این است که در مبحث مشارکتهای مردمی اتفاق تازه ای را رقم بزنیم؛ حدود ۳۰ هزار نفر خیر ثبت شده در سامانه نوسازی مدارس داریم خیرینی که در مبحث مدرسه سازی مشارکت کردند و انصافاً کارهای بزرگی انجام شد.
به قول وی، طی سال قبل بیشتر از هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خیرین در مبحث مدرسه سازی تعهد دادند. این رقم قابل ملاحظه ای است. پیشبینی می شود این عدد تا آخر سال به ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای سال ۹۹ یعنی رشد حدود ۴۰ درصدی برسد.
رخشانی مهر اظهار داشت: بر مبنای طرح آجر به آجر ما خیلی به دنبال اعداد و رقم تعهد اعتبارات نیستیم بلکه به دنبال آن هستیم که تعداد بیشتری از مردم را درگیر مبحث مدرسه سازی نماییم، یعنی اگر تا امروز ۳۰ هزار خیر رقم هزار و پانصد میلیارد تومان را متعهد شدند ما به دنبال آن هستیم که صدهزار خیر داشته باشیم اما با رقم های کوچکتر، به دنبال آن هستیم که شرایطی را فراهم نماییم که خیرین با رقم کوچک و بضاعت اندک خود هم بتوانند در مدرسه سازی مشارکت کنند.
ادامه داردمنبع:

1399/04/22
14:53:48
5.0 / 5
2331
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین