در گزارش مدیریت آموزش مطرح شد

تعیین چند مدل الگوی شهریه برای مدارس امكان پذیر نبود

تعیین چند مدل الگوی شهریه برای مدارس امكان پذیر نبود

به گزارش مدیریت آموزش مدیركل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: نمی توانستیم چند مدل الگوی شهریه را برای سال تحصیلی آینده طراحی نماییم و همین مدل الگوی شهریه كه داریم با عنایت به معیارهایش بسیار كارآمد است.


سعید صالح مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد مصوبه جدید هیئت دولت درباره نظارت آموزش و پرورش بر مهدهای کودک اظهار داشت: این نوید را به مهدهای کودک و پیش دبستانی ها می دهیم که تعامل خوبی را با دوستان بهزیستی آغاز کرده ایم. پیش نویس تفاهم نامه ای هم تهیه شده که می گوید در چه حوزه هایی ما ورود می نماییم و در چه حوزه هایی بهزیستی ورود می کند تا قصه پرغصه پیش دبستانی ها هم حل بشود. وی در پاسخ به این پرسش که آیا از این پس مهدهای کودک باید علاوه بر بهزیستی یک کانال ارتباطی با آموزش و پرورش داشته باشند، بیان نمود: حق نظارت در این تبصره بر آموزش و پرورش گذاشته شده است و سازمان بهزیستی با ناظرانش با آموزش و پرورش همکاری خواهند کرد. ترجیح ما این است که کارها از مسیر بهزیستی صورت گیرد.
صالح در پاسخ به پرسش دیگری در مورد اینکه با عنایت به این که آموزش و پرورش چند سناریو را برای سال تحصیلی آینده طراحی نموده، بهتر نبود برای مدارس غیردولتی هم چندین الگوی شهریه تعیین می شد، اظهار داشت: چند سناریو شدن الگوی شهریه اصلاً امکان پذیر نیست. هم اکنون که یک سناریو داریم اما این سناریو ملاک و معیارهای متنوعی برای تعیین شهریه دارد، کلی برای جا انداختنش دردسر داریم. اگر قرار بود چند الگوی شهریه تعیین نماییم هم خانواده ها و هم مدارس به مشکل می خوردند. مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش‬ در مورد استقبال اولیا از مدارس غیردولتی در سال تحصیلی پیش رو هم بیان نمود: ما برداشتمان این است که با وجود فشار اقتصادی که هم اکنون خانواده ها دارند، اما به خاطر اینکه مدارس غیردولتی در آموزش مجازی تا حد زیادی موفق بودند و مردم هم بر مسائل آموزشی فرزندانشان حساسیت دارند، از مدارس غیردولتی در سال تحصیلی پیش رو استقبال می شود. ایشان در ادامه با اشاره به اینکه حضور در شبکه شاد را برای تمام مدارس تکلیف کردیم و بالای ۹۷ درصد آنها وارد این شبکه شده اند، اظهار داشت: سیاست وزارتخانه این است که در بستر امن شبکه شاد دانش آموزان حضور داشته باشند. اما اگر مدرسه ای بخواهد از خدمات بالاتری برای دانش آموزان استفاده نماید، می تواند از ظرفیت های اضافه بر شبکه شاد هم بهره ببرد. صالح در انتها تصریح کرد مهارت آموزی جزئی از برنامه های جدی سال آتی سازمان مدارس غیردولتی خواهد بود که بالغ بر ۳۰ فعالیت در این عرصه طراحی شده است. به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، الان دو سالی هست که مدارس غیردولتی حداقل و حداکثر شهریه را در هر پایه اعلام می کنند اما ۱۳ آیتم شهریه تعیین شده است که بر مبنای آن هر مدرسه غیردولتی شهریه اش تعیین می شود اما سال جاری سقف این شهریه ها برای مقطع ابتدایی ۱۲ میلیون تومان برای متوسطه اول ۱۴ میلیون تومان و برای متوسطه دوم ۱۷ میلیون تومان است.


منبع:

1399/04/07
21:00:35
5.0 / 5
2448
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین