تنها دریافت هزینه بیمه و كتاب هنگام ثبت نام دانش آموزان مجاز است

تنها دریافت هزینه بیمه و كتاب هنگام ثبت نام دانش آموزان مجاز است

مدیركل ارزیابی عملكرد و پاسخگویی به شكایات آموزش و پرورش از والدین خواست با رعایت محدوده بندی ثبت نام در مدارس نزدیك محل سكونت، دانش آموزان ابتدایی احتیاج به استفاده از سرویس پیدا نكنند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، زهرا مظفر نظارت بر فرایند ثبت نام و احقاق حقوق والدین و دانش آموزان را از مهم ترین وظایف اداره ارزیابی عملکرد برشمرد و اظهار داشت: آغاز فرآیند ثبت نام از اول تیرماه برای متوسطه دوره اول، مردادماه برای متوسطه دوره دوم و هفته دوم خرداد برای ابتدایی انجام می شود.
وی از نوبت بندی دانش آموزان برای ثبت نام اطلاع داد و اضافه کرد: از ازدحام اولیاء در مدارس جلوگیری می شود و شرایط ثبت نام باید سهل و آسان باشد. از والدین هم می خواهیم بر امر ثبت نام نظارت کنند؛ بنابراین هرگونه مصاحبه و دریافت هزینه به جز بیمه و کتاب ممنوع می باشد.
مدیرکل ارزیابی عملکردو پاسخگویی به شکایات با اعلان اینکه اولیاء باید برپایه محدوده بندی مدارس برای ثبت نام رجوع کنند، اضافه کرد: مدارس باید رعایت محدوده بندی را اجرایی کنند.
مظفر با اشاره به فعال بودن سامانه ثبت شکایت برای اولیاء اظهار داشت: برخی خانواده ها محدوده ثبت نام دیگری داشتند و مدرسه نزدیک محل سکونت در محدوده موردنظر قرار نگرفته که راهکاری بدین منظور اندیشیده شده است.
وی ادامه داد: قانون اولویت ثبت نام را به خانواده هایی می دهد که در نزدیک ترین محل سکونت به مدرسه هستند که اگر در محدوده قرار نگرفتند، باید به ستادهای مستقر در مدارس رجوع و با عرضه مستندات منزل خود، نامه مکتوبی را دریافت و در نزدیک ترین مدرسه محل سکونت ثبت نام کنند.
مظفر بابیان این سفارش که دانش آموزان ابتدایی از سرویس استفاده نکنند و بنابراین رعایت محدوده بندی بسیار اهمیت دارد، اظهار داشت: اگر والدین در ثبت نام فرزندانشان گرفتار مشکل شدند و شکایتی مبنی براخذ وجه یا عدم رعایت محدوده ثبت نام دارند، شکایت خویش را از راه سامانه مندرج در صفحه اصلی سایت وزارت آموزش وپرورش ثبت کنند.
مظفر با بیان اینکه سال جاری در همین سامانه دو لینک ایجاد کردیم که یکی مربوط به گزارش های مردمی است و هویت فرد گزارش دهنده را مشخص نمی کند، افزود: لینک دیگر نظارت همگانی بر فرآیند ثبت نام است که برای همه والدین قابل دسترس است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، او در آخر اظهار داشت: دانش آموزان میان پایه نیازی به رجوع حضوری ندارند و می توانند از راه مدرسه به صورت سیستماتیک به پایه بعدی منتقل شوند.
منبع:

1399/04/06
14:15:12
5.0 / 5
2515
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین