سنجش سلامت پیش دبستانی ها از اول مهر

سنجش سلامت پیش دبستانی ها از اول مهر

به گزارش مدیریت آموزش رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی وزارت آموزش و پرورش اعلام نمود كه سنجش سلامت پیش دبستانی ها كه سال قبل همزمان با سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان انجام می شد، سال جاری به علت شرایط كرونایی، از اول مهر انجام می شود تا تراكم جمعیت حین سنجش كمتر و فضا برای رعایت پروتكل های بهداشتی مطلوب تر باشد.


سیدجواد حسینی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان همچون دستاوردهای انقلاب است که از سال ۷۲ شروع شده است، اظهار نمود: نرخ پوشش سنجش در سال قبل ۹۷.۶ درصد بود و هدف گذاری امسال ما پوشش ۹۹ درصدی است.
وی اضافه کرد: از دو سه سال قبل امکان سنجش سلامت کودکان پیش دبستانی هم فراهم شده و سال قبل حدود ۵۰ درصد پیش دبستانی ها در طرح سنجش شرکت کردند.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اعلان اینکه هدفگذاری امسال ما افزایش نرخ پوشش سنجش سلامت کودکان پیش دبستانی به ۶۰ درصد است، اظهار داشت: تلاش ما این است که این آمار آرام آرام به ۱۰۰ درصد برسد. در این صورت سنجش خود به خود از کلاس اول به پیش دبستانی منتقل شده و در این صورت می توانیم مداخلات تشخیصی و درمانی را یک سال زودتر انجام دهیم.
حسینی افزود: سنجش سلامت پیش دبستانی ها که سال قبل همزمان با سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان انجام می شد، امسال به سبب شرایط کرونایی، از اول مهر انجام می شود تا تراکم جمعیت حین سنجش کمتر و فضا برای رعایت پروتکل های بهداشتی مطلوب تر باشد.
وی با تاکید بر اینکه سنجش سلامت و غربالگری در ارتقای وضعیت جسمانی، عملکرد تحصیلی و جای دهی دانش آموزان در مدارس متناسب با شرایطشان بسیار مهم و نقش آفرین است، اظهار داشت: ۶۰ هزار پایگاه کار نوبت دهی را انجام می دهند و همزمان با آغاز طرح سنجش از نیمه دوم تیر ۲۰ هزار نیرو در ۱۲۰۰ پایگاه، سنجش را اجرا می کنند و ۳۰۰ پایگاه سیار نیز به مناطق مختلف عشایری می روند.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی وزارت آموزش و پرورش در خاتمه ضمن سفارش به خانواده ها برای انجام بموقع طرح سنجش سلامت فرزندشان، اظهار داشت: اهتمام می نماییم سامانه نوبت دهی الکترونیکی را هم بزودی راه اندازی نماییم که خانواده ها کمتر به زحمت بیفتند.1399/03/28
11:52:56
5.0 / 5
2468
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین