برگزاری امتحانات نهایی با رعایت پروتكل های بهداشتی

برگزاری امتحانات نهایی با رعایت پروتكل های بهداشتی

به گزارش مدیریت آموزش معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه امتحانات اختتام سال تحصیلی در دو پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزارمی شود، اظهار داشت: امتحانات حضوری با رعایت كامل پروتكل های بهداشتی برگزار می گردد و جای نگرانی برای خانواده ها وجود نخواهد داشت.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، علیرضا کمرئی با اشاره به برگزاری امتحانات اختتام سال تحصیلی اظهار نمود: موجب خوشی است که به رغم تمام محدودیت های موجود، توانستیم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ را به خوبی پشت سر بگذاریم. باهمت مدیران و معلمان موفق به ارائه آموزش های لازم به دانش آموزان در زمان تعطیلات ناشی از شیوع ویروس کرونا شدیم و با نزدیک شدن به زمان برگزاری امتحانات افق روشن تری را پیش رو خواهیم داشت.
معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش با اشاره به برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری اشاره کرد: پایه های نهم و دوازدهم جزو پایه های سرنوشت ساز و پراهمیت در نظام آموزشی محسوب می شوند. بنا بر این تصمیم بر آن است که امتحانات اختتام سال تحصیلی در این دو پایه به صورت حضوری اجرا شود.
وی افزود: دلیل برگزاری حضوری امتحانات در پایه دوازدهم واضح است و در پایه نهم نیز به دو علت، مرتبط بودن نتایج ارزشیابی پایه نهم با موضوع هدایت تحصیلی دانش آموزان و تأثیر۵۰ درصدی نتایج پایه نهم در پذیرفته شدن دانش آموزان در مدارس نمونه دولتی، تصمیم به برگزاری حضوری امتحانات اختتام سال در این پایه گرفتیم.
کمرئی اضافه کرد: گره خوردن نتایج ارزشیابی پایه نهم با موضوع هدایت تحصیلی دانش آموزان، شرایطی را برای ایجاد نگرانی در خانواده ها به وجود آورده بود که اگر امتحان به صورت غیرحضوری برگزار می شد و نتایج را بر اساس ارزشیابی های مستمر، نظرات و قضاوت های معلمان مطرح می کردیم، ممکن بود ابهاماتی را به دنبال داشته باشد. همچنین دانش آموزان پایه نهم برای ورود به مدارس نمونه دولتی باید در آزمون های این مدارس که جزو مهم ترین آزمون های پایه نهم است، شرکت نمایند و از آنجایی که یک چهارم دانش آموزان پایه نهم در این آزمون شرکت می کنند و ۵۰ درصد سابقه تحصیلی دانش آموزان در نمره نهایی آنها برای قبولی در آزمون مدارس نمونه دولتی اثر دارد، ترجیح سیستم آموزشی به برگزاری یک ارزشیابی کتبی با اعتبار بالا برای جلوگیری از هرگونه ابهام برای خانواده ها و ضایع نشدن حق دانش آموزان بوده است.
معاون آموزش متوسطه با اشاره به اینکه خوشبختانه با برگزاری امتحانات پایه هفتم و هشتم به صورت غیرحضوری فرصت لازم برای مدیران مدارس در نظارت بر رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در زمان برگزاری آزمون حضوری مهیا است، اظهار داشت: از تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه با هماهنگی وزارت بهداشت، پروتکل هایی را درباب برگزاری امتحانات حضوری در مدارس آماده و ابلاغ کردیم که در آن مسئولیت مدیران مدارس درزمینه رعایت موارد بهداشتی برای سلامتی دانش آموزان کاملاً مشخص شده است و مسئولیت نظارت اجرای دستورالعمل ارسالی با بالاترین مقام آموزش وپرورش استان است. همین طور کمیته ای مرکب از ۵ نفر از حوزه های بهداشتی بر تمام فعالیت ها نظارت می کنند بدین سبب خانواده ها به هیچ عنوان در مورد حضور فرزندانشان در مدارس نگرانی نداشته باشند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی با اشاره به تخصیص بیش از۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به مدارس برای گندزدایی بیان کرد: کارهای لازم در جهت گندزدایی از محیط مدرسه و تجهیزات مورد استفاده دانش آموزان انجام شده است و تلاش شده با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ارائه آموزش های لازم به دانش آموزان در مورد حضور و تغذیه آنها در محیط مدرسه، ایمنی دانش آموزان تا حد امکان رعایت شود تا بتوانیم سال تحصیلی را به خوبی پشت سر بگذاریم.
منبع:

1399/03/11
13:31:32
5.0 / 5
2666
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین