در گفت وگو با وزیر آموزش و پرورش

روحانی: برنامه ریزی های لازم برای انجام كارهای آموزشی سال آینده در كنار كرونا صورت گیرد

روحانی: برنامه ریزی های لازم برای انجام كارهای آموزشی سال آینده در كنار كرونا صورت گیرد

مدیریت آموزش: رئیس جمهور به وزیر آموزش و پرورش دستور داد با همكاری وزارت بهداشت پروتكل های بهداشتی در مراكزآموزشی برای برگزاری امتحانات حضوری در بعضی مقاطع تحصلی به شكلی رعایت شود كه دانش آموزان و والدین آنها دغدغه و نگرانی نداشته باشند و در این خصوص انعطاف های لازم برای نگرانی آنان رعایت شود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز جمعه در گفت و گو با وزیر آموزش و پرورش، از کادر آموزشی و معلمان کشور که با تلاش و کوشش خود به رغم مشکلات ناشی از شیوع کرونا امر مهم آموزش را تعطیل نکرده و شعار " تعطیلی مدارس، تعطیلی آموزش نیست" را تحقق بخشیدند قدردانی کرد و اظهار داشت: استفاده از فضای مجازی و یادگیری از راه دور برای تداوم روند آموزش دانش آموزان بسیار مهمست.
رئیس جمهور همین طور بهره گیری از نجربیات چند ماه گذشته در زمینه یادگیری از راه دور و اطمینان از اثر بخشی برنامه ها و رفع کاستی های آموزش غیر حضوری و مبتنی بر فضای مجازی را برای کسب آمادگی ها برای شروع سال تحصیلی آینده و مراقبت از استمرار کیفی آموزش را ضروری دانست.
روحانی گفت: مراکز آموزشی و معلمان باید دسترسی همه دانش آموزان به آموزش کیفی و کامل را فراهم آورند و برنامه ریزی ها با دقت صورت گیرد تا از اختلال در آموزش دانش آموزان و تضییع فرصت تحصیل آنان جلوگیری گردد.
رئیس جمهور مشارکت بیشتر خانواده ها در پیگیری آموزش فرزندان و مشارکت فعال دانش آموزان در پروسه یادگیری را از اتفاقات مثبت آموزش در دوره کرونا ذکر کرد و از معلمان و کادر آموزشی مدارس که در هفته های گذشته برای رفع اشکالات و پاسخگویی به سوالات دانش آموزان در مدارس حاضر شده و برای بهبود وضعیت تحصیلی دانش آموزان و بالارفتن کیفیت آموزش تلاش کردند، قدردانی کرد.
روحانی با اشاره به اینکه کرونا هنوز تمام نشده و ما باید همچنان جهت زندگی همراه با این بیماری در آینده آماده باشیم، تصریح کرد: آموزش و پرورش باید برای سال تحصیلی آینده و انجام کارهای آموزشی همراه با کرونا برنامه ریزی های لازم را انجام دهد و با بررسی شرایط با همکاری وزارت بهداشت پروتکل های لازم را طراحی و برای تصویب در ستاد ملی کرونا ارائه کند.
"محسن حاجی میرزایی" وزیر آموزش و پرورش نیز در این گفت و گو گزارش کاملی از روند ارائه آموزش به دانش آموزان با استفاده از تلویزیون و فضای مجازی و شیوه هایی همچون مدرسه تلویزیونی، شبکه آموزشی دانش آموز (شاد)، تولید و عرضه بسته های خودآموز آموزشی و برگزاری کلاسهای حضوری رفع اشکال را ارائه کرد.
وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد: با تلاش کادر آموزشی و معلمان کشور برغم شیوع کرونا، امر مهم آموزش و یادگیری در کشور تعطیل نشد و همه تلاش خودرا انجام خواهیم داد که با رعایت همه پروتکل های بهداشتی در مقاطعی که امتحانات حضوری برگزار می شود، دانش آموزان و والدین آنها هیچگونه نگرانی ازبابت سلامت نداشته باشند.
منبع:

1399/03/10
22:35:05
5.0 / 5
2611
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین