ثبت نام كلاس اولی ها آغاز شد

ثبت نام كلاس اولی ها آغاز شد

مدیریت آموزش: طبق اعلام قبلی معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، ثبت نام دانش آموزان ابتدایی از امروز، اول خرداد شروع می شود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، در مقررات عمومی دستورالعمل ثبت نام مدارس در سال تحصیلی جدید که ۲۲ اردیبهشت ماه ابلاغ گردید آمده است که اجرای محدوده بندی جغرافیایی برای ثبت نام دانش آموزان به استناد ماده ۳۱ بخشنامه اجرایی مدارس صورت پذیرد.
به استناد ماده ۳۰ بخشنامه اجرایی مدارس، برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت نام دانش آموزان و دریافت هرگونه وجه (به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتاب های درسی) در زمان ثبت نام مجاز نیست و نباید دانش آموزی به دلیلهای مذکور از ثبت نام محروم شود.
بمنظور رعایت اصول تربیتی و باتوجه به اهمیت حفظ اعتماد به نفس کودکان در آغاز ورود به مدرسه، برگزاری هرگونه مصاحبه یا آزمون برای نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اولی در کلیه مدارس شامل دولتی و غیردولتی در زمان پذیرش و ثبت نام ممنوعست.
تمامی نوآموزان بدو ورود به پایه اول دبستان ملزم به شرکت در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی هستند و شرکت نوآموزان پیش دبستانی در برنامه سنجش مطابق دستورالعمل سازمان آموزش و پرورش استثنایی و معاونت آموزش ابتدایی وزارت متبوع انجام می شود.
به استناد ماده ۷ اساسنامه مدارس عشایری مصوبه شماره ۱۷۶۸۸۲ مورخ یکم آذر۹۴، سنجش بدو ورود دانش آموزان عشایری الزامی و رایگان است و باتوجه به کوچ رو بودن عشایر بازه زمانی سنجش بدو ورود آنان تا اختتام مهرماه خواهد بود.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه آیا برای ثبت نام دانش آموزان ابتدایی و پیش دبستانی و خانواده هایی که محل سکونت خودرا تغییر می دهند باید مراجعه حضوری صورت بگیرد؟ اظهار داشت: پیش بینی شده تا جای ممکن مدارس به صورت سیستمی ثبت نام را انجام دهند. اما در ورودی دوره ها و یا مواردی چون تغییر محل سکونت که مراجعه حضوری لازم است، مدرسه باید برای جلوگیری از ازدحام و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تدابیری درنظر بگیرد تا مراجعه طبق حروف الفبا و یا سیستم نوبت دهی اینترنتی باشد.
حکیم زاده افزود: در دستورالعمل ثبت نام اشاره شده است که مدارس باید از تمام ظرفیت ها استفاده کنند تا خانواده ها بدون نگرانی و با آرامش و با رعایت نکات بهداشتی ثبت نام کنند.
منبع:

1399/03/04
23:02:50
5.0 / 5
2758
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین