امتحانات نهایی از 17 خرداد شروع می شود

امتحانات نهایی از 17 خرداد شروع می شود

به گزارش مدیریت آموزش رئیس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش از آغاز امتحانات پایه دوازدهم از 17 خردادماه اطلاع داد و اظهار داشت: امتحانات تا 15 تیر ماه ادامه دارد و نتایج آن هم تا آخر تیر اعلام می شود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، خسرو ساکی در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اینکه برای برگزاری امتحانات تمام پروتکل های بهداشتی که از جانب وزارت بهداشت و ستاد کرونا ابلاغ گردیده مدنظر است، اظهار داشت: برای رعایت این پروتکل ها از مراقبین بهداشت وزارت آموزش و پرورش و شبکه های بهداشت محله های آموزش و پرورش بهره خواهیم گرفت.
وی اضافه کرد که اما با این وجود اگر تا هفدهم، باز هم نظر ستاد کرونا و وزارت بهداشت چیز دیگری باشد مبنا می شود، اما ما تمهیدات لازم را برای برگزاری امتحانات در تاریخ هفدهم آماده کرده ایم و مصمم هستیم که در این تاریخ اگر شرایط مهیا باشد امتحانات را برگزار نماییم.
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سؤال که حالا آئین نامه نحوه برگزاری امتحانات نهایی به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ گردیده است؟ اظهار داشت: برنامه امتحانات با امضای بنده به همه واحدهای آموزشی، ادارات نواحی و مناطق آموزش و پرورش اعلام شده و زمان برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم، هفدهم خرداد ماه است.
وی این را هم اظهار داشت: تمهیدات لازم را اندیشیده ایم، دانش آموزان را به دو گروه تقسیم کردیم که حدفاصل اجتماعی بین صندلی دانش آموزان باید بین 1.8 تا ۲ متر مربع رعایت شود؛ یعنی دانش آموز تا صندلی جلوی و بغلی حدود دو متر فاصله داشته باشد.
به قول ساکی، پیشبینی کرده ایم که مراقبین بهداشت در مبادی ورودی سالن های برگزاری امتحانات حضور داشته باشند. دانش آموزان را به استفاده از ماسک و دستکش و رعایت پروتکل ها و فاصله ها سفارش کرده ایم. ما آماده هستیم که امتحانات را برگزار نماییم. سوالات را طرح می نماییم و انشالله اگر مورد جدیدی نباشد با توکل بر خداوند متعال هفدهم امتحانات نهایی پایه دوازدهم را برگزار می نماییم.
ساکی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه برنامه برگزاری امتحانات در کجا اعلام شده است؟ اظهار داشت: این برنامه بر روی سایت مرکز سنجش آموزش و پرورش و سایت وزارت آموزش و پرورش قرار دارد. این برنامه ها داخل مدارس هم قرار گرفته و از راه مدیر مدرسه و مناطق آموزش و پرورش قابل دسترسی است.
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش درباره منابع امتحانات اظهار داشت: با عنایت به این که آموزش ما سال جاری با شرایط انتشار کرونا مواجه بود به دو بخش تقسیم شد، بخش اول تا آخر بهمن ماه و حتی هفته اول اسفندماه، حدود ۸۰ درصد کتب درسی در اغلب کلاس های پایه دوازدهم تدریس شده است و بخش دوم ۲۰ درصدی بود که از راه آموزش غیرحضوری توسط شبکه های تلویزیونی و بسترهای پیام رسان های موجود و شبکه شاد انجام گرفته است، بنابراین ما ۸۰ درصد اول را برای همه دانش آموزان مبنا قرار دادیم و ۱۶ نمره از این بخش سوال طرح می نماییم و برای چهار نمره باقی مانده یعنی بخش دوم هم دو نوع سوال طرح می کنیم؛ چهار نمره از ۲۰ درصدی که توسط آموزش غیرحضوری تدریس شده و چهار نمره هم از همان 80 درصد قبلی.
دانش آموزانی که در آموزش غیرحضوری مشارکت داشتند در صورت تسلط بر سوالات می توانند به سوالات 20 درصد پایانی پاسخ دهند، اما اگر دانش آموزی که تعداد آنها خیلی کم است، به هیچ یک از شیوه های آموزش غیرحضوری نداشته اند برای آنکه حقی از آنها تضییع نشود، از همان ۸۰ درصدی که ۱۶ نمره سوال طرح شده این چهار نمره هم طرح شده است که انشاالله انتخاب کنند و پاسخ دهند.
وی اظهار داشت: یعنی چه دانش آموزانی که به آموزش های غیرحضوری دسترسی دارند و چه دانش آموزانی که دسترسی نداشته اند بتوانند 20 نمره را از امتحانی که طراحی شده کسب کنند.1399/02/15
20:44:26
5.0 / 5
2828
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین