موجب شرمندگی است كه درباره حقوق معلم و كم و زیاد شدن آن صحبت می نماییم

موجب شرمندگی است كه درباره حقوق معلم و كم و زیاد شدن آن صحبت می نماییم

به گزارش مدیریت آموزش وزیر اسبق آموزش و پرورش با اعلان اینكه تا امروز هرچه سعی كردیم نتوانستیم آموزش و پرورش را به اولویت اول جامعه تبدیل نماییم و موجب شرمندگی است كه هنوز روی حقوق معلم و كم و زیاد شدن آن صحبت می نماییم اظهار داشت: همه چیز شده است بحث حقوق و كمتر فرصت شده روی سندتحول بنیادین و حقوق معلم و شان دانش آموزان متمركز شویم.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی پیرامون تکریم مقام معلم و در پاسخ به اینکه «آیا شیوه فعلی تقدیر از معلمان سازنده است؟ » اظهار داشت: اگر به قانون اساسی و سیاست های کلی ابلاغی از جانب رهبری پایبند باشیم می توانیم به خیلی از خواسته ها و دغدغه ها جامه عمل بپوشانیم و به این نقطه برسیم که آموزش و پرورش حرف اول نظام و در اولویت اول باشد.
وی ادامه داد: اگر یک آموزش و پرورش مترقی، پویا و قدرتمند داشته باشیم مشکلاتی چون صدمه های اجتماعی که امروز آموزش و پرورش با آن مواجه می باشد را دیگر شاهد نخواهیم بود. البته منظورم این دولت و آن دولت و دوره خاصی از مجلس نیست.
حاجی بابایی افزود: تا امروز هرچه سعی کردیم نتوانستیم آموزش و پرورش را به اولویت اول جامعه تبدیل نماییم و سبب شرمندگی است که هنوز روی حقوق معلم و کم و زیاد شدن آن صحبت می نماییم. همه چیز شده است بحث حقوق و کمتر فرصت شده روی سندتحول بنیادین و حقوق معلم و شان دانش آموزان متمرکز شویم.
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همیشه طی ۳۰ سال قبل حرفم همین بوده و آنرا فریاد زده ام؛ اما این مورد کار یک سال و دو سال و یک دوره مجلس و دولت نیست اظهار نمود: مقام معظم رهبری تاکید فرمودند که آموزش و پرورش باید در راس وزارتخانه ها باشد. اما امروز اینگونه نیست. یکبار نشده که دولت ها و مجلس ها قدرتمندانه بایستند و مشکلات آموزش و پرورش را حل کنند.
وی در پاسخ به پرسش یکی از مخاطبان برنامه تلویزیونی پرسشگر در خصوص اینکه "شما خودتان در دوره وزارت و نمایندگی مجلس چه کاری انجام داده اید و اگر شما نتوانید این کار را انجام دهد پس چه کسی می تواند؟" اظهار داشت: بنده وقتی وزیر آموزش و پرورش بودم، حقوق کارمندان را ۲.۷ برابر کردیم، دانشگاه فرهنگیان را ایجاد کردیم، سندتحول را نوشتیم و ۱۷۱ برنامه جدید را به اجرا درآوردیم.
حاجی بابایی افزود: حالا هم در مجلس قانونگذار هستم و برنامه ششم توسعه را نوشتیم. در کل برنامه های توسعه قبلی یک دهم حجمی که در برنامه ششم به آموزش و پرورش پرداخته شده نپرداخته اند.
وزیر اسبق آموزش و پرورش تصریح کرد: مجلس باید پای آموزش و پرورش بایستد؛ نه اینکه بنده نوعی به تنهایی این کار را انجام دهم. دولت باید پای آموزش و پرورش بایستد؛ نه وزیر آموزش و پرورش به تنهایی. مجلس و دولت باید آموزش و پرورش را حرف و اولویت اول خودشان بدانند. ما همیشه برای آنچه در قانون اساسی آمده باید بجنگیم اما فراکسیون فرهنگیان که به تنهایی یک مجلس نیست. باید خواسته ها و مطالبات به قانون تبدیل شوند و اثر آن به سفره مردم برسد.
وی در برنامه تلویزیونی پرسشگر اضافه کرد: مردم باید از نمایندگان خود و رئیس جمهورشان مطالبه کنند. معلمان را دوست دارم چون باید فرزندان این مرز و بوم را تربیت کنند. من راهکار می دهم، شعار نمی دهم.
منبع:

1399/02/13
23:50:11
5.0 / 5
2910
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین