افزایش زمان آموزش تلویزیونی دروس ابتدایی به ۳ ساعت در روز

افزایش زمان آموزش تلویزیونی دروس ابتدایی به ۳ ساعت در روز

به گزارش مدیریت آموزش مجری طرح مدرسه تلویزیونی دوره ابتدایی با اشاره به اینكه از هفته جاری روزی سه ساعت برنامه آموزشی مختص دوره ابتدایی از رسانه ملی پخش می شود، اظهار داشت: در واقع هر شش پایه برنامه آموزشی دارند و همه درس ها با رویكرد تلفیقی عرضه می شود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سعید ربوشه درباره نحوه انتخاب معلمان برای تدریس تلویزیونی دروس دوره ابتدایی اظهار داشت: معلمان خیلی از شهرهای مختلف داوطلب بودند ولی به علت ملاحظاتی كه در رفت و آمد وجود داشت مدرسان از شهر تهران انتخاب شدند و عموما مدرس و سرگروه آموزشی هستند و سال ها در این عرصه كار آموزش و طراحی دروس را دنبال می كنند.
وی درباره روش های بازخوردی از تدریس معلمان اظهار داشت: یك هفته ای كه به صورت زنده تدریس ها پخش شده و معلمان منتخب تا كنون این تجربه را برای تدریس زنده نداشته اند. از راه شبكه های مرسوم، سامانه پیامكی برنامه فرصت برابر و تماسهای گرفته شده و از جانب انجمن اولیاء و مربیان بازخوردهایی را دریافت كرده ایم.
مجری طرح مدرسه تلویزیونی دوره ابتدایی با اشاره به اینكه همینطور از روسای مناطق و معاونین آموزش ابتدایی مناطق و معلمانی كه در مناطق می شناسیم بازخوردهایی را درباره روش های تدریس دریافت كرده ایم اظهار داشت: پس از رونمایی از سند تحول گفت وگوهای بسیاری پیرامون نگاه تحولی در یك تدریس فعال صورت گرفته است. اما اینكه واقعا بخواهیم همه اینها را در یك هفته روی معلمانی كه اجرا داشتند پیاده نماییم مشكل است.
ربوشه افزود: از مدیر شبكه آموزش خواستم پس از پشت سر گذاشتن این بیماری، روند آموزش تلویزیونی متوقف نشود. این پدیده مبارك و پرارزش است و سعی كردیم نقدهای صورت گرفته را تا جای ممكن مورد توجه قرار داده و نقصها را برطرف نماییم.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران سفارش هایی به اولیاء داشت و اظهار داشت: ویدئویی پخش شده كه در چین بچه ها لباس های خاصی پوشیده و در خانه آداب مدرسه را رعایت و از تلویزیون آموزش را دنبال می كردند. پیشنهادم این است كه والدین در بخش یادگیری، دانشی و آموزشی به فرزندانشان كمك كنند.
وی افزود: فرصت خوبی فراهم شده تا والدین در جزئیات آموزشی هم مداخله كنند، بچه ها را بموقع از خواب بیدار كنند تا جلوی تلویزیون بنشینند. در خانه ها شرایط خوبی فراهم شده تا اولیاء طی تعامل دوطرفه برقرار شده با معلمان، در جزئیات یادگیری محتوای آموزشی بچه ها مداخله كنند.
مجری طرح مدرسه تلویزیونی دوره ابتدایی درباره تغییر زمان آخر سال تحصیلی اظهار داشت: امكان دارد این اتفاق بیفتد. در حال بررسی است و هنوز تصمیم گیری در اینباره انجام نشده است. هفته قبل روزی یك ساعت برنامه داشتیم و از هفته جاری روزی سه ساعت برنامه داریم و در واقع هر شش پایه برنامه آموزشی دارند و همه درس ها با رویكرد تلفیقی عرضه می شود. تمام تلاش ما این بوده است كه تمام نكات تحولی روش های تدریس را به كار بگیریم.
ربوشه اضافه كرد: معلمان جدید هم انتخاب شده اند و به كادر قبلی اضافه می شوند.
وی درباره نقش معلمان در این روند آموزشی اظهار داشت: در كنار حدود ۴۰ معلمی كه تدریس تلویزیونی را برعهده دارند و در این شرایط ایثارگرانه خدمت می كنند در تهران ۱۳ هزار آموزگار دولتی و ۷۰۰۰ آموزگار غیردولتی داریم. ما جایگزین آموزگاران نیستیم. به علل مختلفی چون ویروس كرونا، برودت هوا، آلودگی هواو... تعطیلی های پیاپی داشتیم اما از روز اول مدرسه، معلم ها، كانال ها و راه های ارتباطی با والدین بوجود آورده اند و محتواهای آموزشی تولید و عرضه می كنند.
مجری طرح مدرسه تلویزیونی دوره ابتدایی در برنامه تلویزیونی پرسشگر اضافه كرد: در تلاشیم برنامه های شبكه آموزش را بهبود دهیم ولی درخواست می نماییم معلمان در استان و محل خود تكالیف مهارت محور را دنبال كنند و روش تدریس جدید و فعالانه ای را به نمایش بگذارند.1398/12/19
23:01:22
5.0 / 5
3731
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین