نقش والدین در آموزش های تلویزیونی به دانش آموزان

نقش والدین در آموزش های تلویزیونی به دانش آموزان

به گزارش مدیریت آموزش معاون آموزش ابتدایی اظهار نمود: خانواده ها می توانند نقش مهمی در یادگیری دانش آموزان داشته باشند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، رضوان حكیم زاده در برنامه سیمای خانواده شبكه یك سیما با اشاره به نقش والدین در آموزش های تلویزیونی به دانش آموزان، اظهاركرد: به هیچ عنوان در این راه آموزش را متوقف نمی نماییم و به كمك صداوسیما این برنامه ها را ادامه خواهیم داد. از طرفی آموزگاران ما تلاش كردند با عنایت به فرصت ها آموزش های خوبی را برای دانش آموزان فراهم نمایند و البته نقش خانواده ها در این میان نباید نادیده گرفته شود، آنها می توانند نقش مهمی در یادگیری دانش آموزان داشته باشند.
وی ادامه داد: خانواده ها به خصوص در دوره ابتدایی نقش مهمی دارند، دانش آموزان در دوره ابتدایی نباید احساس رهاشدگی كنند و این اصلاً به لحاظ تربیتی سفارش نمی گردد. ازاین رو درخواست ما از خانواده ها این است كه برای روحیه دادن به دانش آموزان و ایجاد حس مسئولیت پذیری و تداوم نظم و انضباط در پیش بردن برنامه های درسی حتما در كنار بچه ها باشند و در كنار كودكان خود برنامه های شبكه آموزش را تماشا كنند تا نتیجه مثبت را به دست بیاورند.
حكیم زاده تصریح كرد: دانش آموزان باید طبق یك برنامه روزانه آموزش را دنبال كند. ما در آموزش و پرورش نگاه مان این است كه از همه ظرفیت ها استفاده نماییم و الان والدین می توانند از نزدیك مشاهده كنند كه روند آموزشی و فرزندانشان به چه صورتی است.
معاون آموزش ابتدایی وزیرآموزش و پرورش با اشاره به اینكه آرام نگه داشتن فضای خانه در زمانی كه برنامه پخش می شود از سوی خانواده لزوم دارد، اظهار داشت: باید این برنامه ها جدی گرفته شود چونكه كودكان پایه های اول، دوم و سوم حتما نیازمند این هستند كه والدینشان در حین پخش برنامه در كنار آنها باشند.
ایشان در ادامه افزود: والدین می توانند بعد از آنكه برنامه درسی به اتمام رسید از فرزندان خود درباره دروس سوال كنند و نظارت داشته باشند تا تكالیفشان را انجام دهند.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حكیم زاده در انتها اظهار داشت: مراكز انجمن اولیا و مربیان فعال می باشند و خانواده ها می توانند به این مراكز زنگ بزنند و یا رجوع كنند و اگر سوال و شائبه وجود دارد از جانب این انجمن ها برطرف شود.
منبع:

1398/12/14
22:17:03
5.0 / 5
3674
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین