ایجاد شبكه مدارس صلح و دوستی كشورهای اسلامی

ایجاد شبكه مدارس صلح و دوستی كشورهای اسلامی

به گزارش مدیریت آموزش با پیشنهاد كمیسیون ملی آیسسكو جمهوری اسلامی ایران شبكه مدارس صلح و دوستی كشورهای اسلامی ایجاد می شود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، كمیسیون ملی آیسسكو جمهوری اسلامی ایران در جهت گسترش فرهنگ دوستی، همبستگی و مودت اسلامی در میان كشورهای مسلمان، پیشنهاد ایجاد شبكه مدارس صلح و دوستی كشورهای اسلامی را به سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی آیسسكو عرضه داد كه این پیشنهاد به تصویب سازمان مذكور رسید و در ردیف برنامه های اجرایی سالجاری كمیسیون ملی آیسسكو قرار گرفت، بنابراین سازمان آیسسكو ۲۵ هزار دلار اعتبار برای اجرای اولیه این طرح در نظر گرفته است.
مدارس واجد شرایط و علاقه مند می توانند جهت عضویت در این طرح تا ۱۰ اسفندماه سالجاری اقدام نمایند. واحدهای آموزشی كه داوطلب عضویت در این طرح می باشند باید زیرساخت ها و توانایی های لازم را ازنظر مادی، برای اجرای برنامه ها و پروژه های موردنظر را داشته باشند چونكه هزینه اجرای پروژه ها در هر واحد آموزشی داوطلب عضویت، بر عهده همان واحد است. همینطور در هر استان و در هر دوره تحصیلی تنها یك مدرسه دخترانه و پسرانه شامل دولتی یا غیردولتی می توانند در این طرح شركت نمایند.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، ضرورت تقویت دیپلماسی آموزشی و ارتقای تبادل تجارب آموزشی، علمی و فرهنگی در سطح جهان اسلام، تقویت هویت مشترك اسلامی بین دانش آموزان جهان اسلام، ایجاد همبستگی و همكاری بیشتر بین نوجوانان و جوانان كشورهای اسلامی در جهت شكل دهی به ایده امت واحده اسلامی، ایجاد بستر مناسب برای افزایش مفاهمه، صلح و دوستی بین دانش آموزان جهان اسلام و... از اهداف و لزوم های ایجاد شبكه مدارس صلح و دوستی كشورهای اسلامی است.1398/12/03
21:34:12
5.0 / 5
3821
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین