علیرضا كاظمی خبر داد

بیشتر از 60 درصد مدارس در تهران محل ستاندن رای خواهند شد

بیشتر از 60 درصد مدارس در تهران محل ستاندن رای خواهند شد

به گزارش مدیریت آموزش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در تهران بیشتر از 60 درصد مدارس ما با همه تجهیزات و ‏امكانات بعنوان اماكن ستاندن رای در اختیار وزارت كشور هستند.


به گزارش‬ خبرنگار‬ مهر، ‬ علیرضا كاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی پرسشگر كه با ‏موضوع «انتخابات و مجلس در نگاه نسل نو» روی آنتن شبكه آموزش سیما رفت با بیان اینكه‎‬ آموزش و پرورش دو ماموریت برای خود در حوزه انتخابات تعریف كرده است اظهار داشت: تعریف اول اینكه انتخابات را از مصادیق ‏تربیت اجتماعی دانش آموزان می دانیم. از منظر سند تحول و اهداف دوره های تحصیلی، یكی از ساحت های تربیتی مهم، ساحت ‏تربیت سیاسی و اجتماعی است و فرایندی كه تعریف كردیم هم در چارچوب برنامه درسی ملی و آشنایی دانش آموزان با نهادهای مدنی ‏و ساختارهای سیاسی و اجتماعی و هم در كارهایی كه در چارچوب تمرین عملی شكل می گیرد دنبال می شود.‏‎

وی اضافه كرد: ما انتخابات شوراهای دانش آموزی را داریم كه بیشتر از ۱۰ میلیون نفر در آن شركت می كنند و خروجی نهایی آن ‏مجلس دانش آموزی با ۱۵۰ نماینده منتخب و برگزیده كشوری است كه از كف مدارس بالا می آیند. ‏‎وی با اشاره به اینكه ماموریت دومی كه در وزارت آموزش و پرورش برای خودمان تعریف كرده ایم كمك به برگزاری ‏انتخابات با تمام امكانات و تجهیزات آموزش و پرورش است عنوان كرد: بیشتر از ۷۰ درصد عوامل اجرایی انتخابات از همكاران ‏ما هستند چه بعنوان عوامل اجرایی در شعب ستاندن رای و چه در بخش نظارتی.‏‎معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: در تهران بیشتر از ۶۰ درصد مدارس ما با همه تجهیزات و ‏امكانات بعنوان اماكن ستاندن رای در اختیار وزارت كشور هستند. از آن سو برای بسیج عمومی بزرگترین جامعه مخاطب یعنی دانش آموزان،، رای اولی ها، والدین و معلمان در مشاركت حداكثری در انتخابات تلاش می نماییم.‏‎وی با اشاره به اینكه بیشتر از ۷۰۰ هزار نفر در چارچوب انتخابات عضو شورای دانش آموزی مدرسه می شوند اظهار داشت: كاركرد اصلی ‏مجلس دانش آموزی نیز، كاركرد تربیتی است. به دنبال ایجاد مهارت های اجتماعی در طیف وسیعی از دانش آموزان هستیم. این ‏مشاركت در تقویت اعتماد به نفس، مهارت های ارتباطی، روحیه انتقادی و پرسشگری و مطالبه گری دانش آموزان اثر دارد. ‏اعضای هیئت رئیسه مجلس دانش آموزی مشاور وزیر هستند و این در پروسه تصمیم گیری های كلان موثر است. ‏‎وی با اشاره به اینكه امسال برای نخستین بار طرح مجلس دانش آموزی استان را كلید می زنیم اظهار داشت: مجلس یك كاركرد ملی دارد و در ‏هر دوره یك سند مهم تصویب كرده اند كه همچون آنها سند ملی حقوق دانش آموزی است كه در دستور كار شورای عالی ‏آموزش و پرورش قرار دارد. سند این دوره نیز پیرامون سلامت روان دانش آموزان است كه حائز اهمیت می باشد.‏‎كاظمی درباره حق الزحمه فرهنگیان كه در بخش اجرایی انتخابات مشاركت دارند اظهار داشت: مسئولیت اجرا بر عهده وزارت كشور ‏است و آنها حق الزحمه را می پردازند، نظارت نیز بر عهده شورای نگهبان است. اطلاعات دقیقی ندارم كه چقدر زمان می برد. ‏اما این حق الزحمه پرداخت می شود و چندان تاخیر ندارد و امیدواریم امسال هم بموقع تر از هر زمان دیگری تسویه شود. ‏‎وی اضافه كرد: اگر خواسته باشیم مجلس دانش آموزی را جدی بگیریم همین پروسه توجه به اندیشه های نو را باید طی نماییم و به هر ‏میزان به این نیازها بیشتر دقت كنیم می توانیم موفق تر عمل نماییم. باید به كاركردهای گروهی، تیمی و تشكیلاتی دانش آموزان ‏توجه نماییم. هرچه قدر بتوانیم برای آنها در ابعاد مختلف نقش تعریف نماییم.‏‎به گفته وی شعار ما این است كه هر دانش آموز یك تشكل و یك نقشه اظهار داشت: در این صورت دانش آموزان می توانند برای ‏جامعه شان مفیدتر و موثرتر باشند. ‏‎منبع:

1398/11/26
15:18:57
5.0 / 5
4048
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین