حاجی میرزایی:

در ۴۰ سال اخیر هیچ كاری را بدون آرمان انجام ندادم

در ۴۰ سال اخیر هیچ كاری را بدون آرمان انجام ندادم

به گزارش مدیریت آموزش وزیرآموزش وپرورش با اشاره به اهمیت امر مدرسه سازی در كشور اظهار داشت: به هر بهانه ای و در هر روز باید از خیرین مدرسه ساز قدردانی نمود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، قبل از ظهر امروز محسن حاجی میرزایی در دیدار با اعضای هیئت مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز كشور با تبریك دهه فجر اظهار نمود: هركاری نماییم باز هم نمی توان قدردان كوشش های خیرین بود.
وزیرآموزش وپرورش اضافه كرد: در چهل سال اخیر بنده هیچ كاری بدون آرمان انجام ندادم و از شما خیرین نیز می خواهم ابتدا آرمان و اهداف خودرا تعیین و سپس برای انجام آن تلاش كنید.
حاجی میرزایی اشاره كرد: هركاری برای تقویت و نهادینه سازی فرهنگ خیری نیاز باشد انجام خواهیم داد.
وی اشاعه فرهنگ خیری را جز وظایف جامعه دانست و افزود: باید دید چگونه این فرهنگ را اشاعه دهیم باید به جامعه یادآوری نماییم كه این وظیفه ماست پس باید به هر بهانه ای و در هر روز از خیرین قدردانی نمود.
عضو كابینه تدبیر و امید اضافه كرد: صدا و سیما نیز باید نقش بیشتری در فرهنگ سازی درباب مدرسه سازی داشته باشد بدین سبب باید مدارس خیرساز را به جامعه معرفی نماید و برای نهادینه كردن فرهنگ خیری بیشتر از پیش تلاش كند.
وی اظهار نمود: پیشنهاد می كنم ابتدا یك هدف گذاری داشته باشیم مثلاً بگوییم امسال چند مدرسه و در كجاها باید راه اندازی شود تا با انگیزه بیشتری این امر باارزش صورت گیرد.
وزیرآموزش وپرورش اشاره كرد: تابحال در حوزه مدرسه سازی در بخش خیرین سیاست گذاری مطلوبی نداشتیم پس رسالت ما این است تا سیاست گذاری صحیحی دراین زمینه داشته باشیم.
وی افزود: كاری نماییم تا پوشش خیرین كامل شود و هركسی كار خیری می خواهد انجام دهد در پوشش همین مجمع انجام دهد.
حاجی میرزایی اضافه كرد: برای جذب بیشتر منابع مالی باید ظرفیت های لازم را ایجاد نماییم ظرفیت جامعه ما در موضوع خیرین نسبت به آنچه فعلا وجود دارد بیشتر است.
وی اظهار داشت: مشاركت تعداد بیشتری در امر خداپسندانه مدرسه سازی برای ما بسیار با اهمیت می باشد.
وزیرآموزش وپرورش اشاره كرد: مشاركت خیرین در اداره مدرسه می تواند مفید و موثر باشد مدرسه خیرساز باید برنامه ای بگذارد و خیر مربوطه را به دانش آموزان معرفی نماید.
وی ادامه داد: راه اندازی مدرسه باید متناسب با معماری محیط بوم هر منطقه باشد.
همین طور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور با تشكر از فعالیت خوب اعضای مجمع خیرین اظهار داشت: جشنواره هایی كه برای تكریم خیرین برگزار می گردد نیاز به تغییر نحوه برگزاری دارند پس برخی استانها متقاضی برگزاری بیشتر این جشنواره هستند.
مهراله رخشانی مهر اضافه كرد: در مسافرت به تبریز در امتداد نگه داشت مدارس مقرر شد انجام تعمیرات اساسی و تجهیز مدارس به سازمان نوسازی سپرده شود پس این مساله بعد از سال ها از بلاتكلیفی خارج شد.
وی ادامه داد: در كنار خیرین بودن بسیار باارزش است و هركدام الگویی برای جامعه هستند در خیلی از مشكلات اخیر ناشی از حوادث طبیعی همچون سیل و زلزله خیرین بسیار راهگشا بودند و مساعدت موثری دراین زمینه داشتند.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، سعید اوحدی معاون حقوقی و امور مجلس وزیرآموزش وپرورش نیز در این نشست تصریح كرد؛ در امتداد تكریم خیرین مدرسه ساز، سیاست گذاری صدا و سیما بر آن شد تا خیرین بعنوان چهره های مردمی در تلویزیون معرفی شوند.
گفتنی است؛ در ابتدای این جلسه كه شانزدهمین جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز بود. جعفری مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز گزارشی از مجموعه كارهای این مجمع ارائه نمود. همین طور خانم میردامادیان رئیس كمیسیون بانوان مدرسه ساز گزارشی از عملكرد بانوان مدرسه ساز قرائت كرد.
منبع:

1398/11/15
23:16:17
5.0 / 5
4512
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین