آمادگی ایران برای انتقال تجربیات جهت بازسازی مدارس سوریه

آمادگی ایران برای انتقال تجربیات جهت بازسازی مدارس سوریه

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش و پرورش در مسافرت به جمهوری سوریه با نخست وزیر این كشور دیدار نمود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی از ابراز همدردی ملت سوریه در شهادت سردار سلیمانی و حضور نخست وزیر سوریه در مراسم خاكسپاری جنازه سردار سلیمانی تشكر كرد.
محسن حاجی میرزایی با اشاره به تجربیات جمهوری اسلامی ایران در بازسازی و نوسازی مدارس كه در جنگ تحمیلی هشت ساله ضد ایران و بر اثر حوادث گوناگون همچون سیل و زلزله های مختلف اتفاق افتاده است، اظهار نمود: تاكید آموزش و پرورش بر آموزش های فنی حرفه ای و داشتن حداقل یك مهارت برای دانش آموزان است بنابراین هر دانش آموزی كه از مدارس ایران فارغ التحصیل می شود باید یك مهارت آموخته باشد.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی آمادگی انتقال تجربیات خود در زمینه بازسازی و نوسازی مدارس سوریه كه بر اثر جنگ داخلی این كشور خراب شده اند را دارد.
در ادامه این دیدار عماد خمیس، نخست وزیر سوریه با تشكر از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مردم سوریه اظهار نمود: ما و برداران ایرانی به صورت یك ملت واحد در مقابل توطئه های دشمنان كه ضد ملت های ما صورت می گیرد، قرار گرفته ایم. بنابر این خون های مشتركی كه از دو ملت برای دفع این توطئه ها ریخته شده است، ملت واحد را منسجم تر كرده است و فداكاری های مشترك سبب پیروزی ها و افتخارات كشور سوریه در مقابل توطئه های دشمنان شده است.
نخست وزیر سوریه اضافه كرد: خون شهید سلیمانی و همرزمانش باید ارج نهاده شود و خون همرزمان ما در این راه سبب پیروزی های بیشتر دو ملت می شود و مردم سوریه در همه سطوح از شهادت سردار سلیمانی متاثر شدند.
وی با تاكید بر ممتاز و برجسته بودن همكاریهای دو كشور اظهار نمود: چنین روابطی می تواند برای سایر كشورهای اسلامی به صورت الگویی برای تعامل و همكاری در آید.
نخست وزیر سوریه با تاكید بر اینكه دانش آموزان ما باید در مقابل گروه های تكفیری مصون شوند، بنابراین مسئولیت تربیت نسل بر عهده نظام های تعلیم و تربیت است. همینطور ترویج فرهنگ مقاومت در فرزندمان از اولویت های نظام تعلیم و تربیت باید قرار گیرد.
وی ادامه داد: تجربه ایران كه در طول سال های گذشته در راه ایثار و شهادت و پاسداشت مكتب مقاومت كه در جنگ تحمیلی كسب كرده است، موثر و مفید می باشد و می تواند به جمهوری سوریه منتقل شود.
عماد خمیس با اشاره به اهمیت آموزش های فنی حرفه ای به دانش آموزان اظهار داشت: تربیت انسان توانمند و مقاوم در مقابل تغییرات قابل تقدیر است و امیدوارم با امضای این یادداشت تفاهم مناسبات دو كشور به سطح مناسبی برسد و انتقال تجربیات در حوزه های مختلف همچون آموزش های فنی حرفه ای و تحصیلات پیش دانشگاهی كه توسط وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران كسب شده به جمهوری سوریه منتقل شود.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در ادامه سفر خود به كشور سوریه از مجتمع امام خمینی (ره) در دمشق بازدید كرد.
وزیر آموزش وپرورش ضمن بازدید از كلاس های درس دانش آموزان، در جلسه شورای معلمان این مجتمع حضور پیدا كرد و معلمان به بیان دیدگاه ها، نظرات و مشكلات مدارس خارج از كشور پرداختند.
در این دیدار وزیرآموزش وپرورش با قدردانی از تلاش و زحمات معلمان، اظهار نمود: مدرسه ظرفیت های بالایی دارد و باید تعداد بیشتری از ایرانی ها و حتی افراد مقیم شهر دمشق را پوشش دهد.
وی ادامه داد: باید برنامه ریزی های لازم برای ایجاد مدرسه بین المللی و انعطاف لازم برای جذب دانش آموزان بیشتر فراهم گردد.
در ادامه این دیدار، معلمان این مجتمع بر مواردی همچون تأخیر در پرداخت فوق العاده شغل، حق مسكن و مشكلات زیرساختی مدرسه تاكید كردند.
در این بازدید رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس وعده داد تا كلیه مسائل و مشكلات مدرسه را در اسرع وقت حل وفصل كنند و مسائل گرمایشی و سرمایشی مدرسه مرتفع شود.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، همینطور حاجی میرزایی در مسافرت دو روزه خود به سوریه به همراه وزیر آموزش جمهوری سوریه پروژه STEM را در شهر دمشق افتتاح كردند. این پروژه مربوط به دانش آموزان استعدادهای درخشان كشور سوریه است و هدف آن شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های دانش آموزان در عرصه های مختلف است.
بر طبق این پروژه كتاب های درسی متحول می شوند و در آینده نزدیك كتاب های درسی جدید و نظام آموزشی سوریه بر مبنای پروژه STEM طراحی خواهد شد.
پروژه STEM با همكاری كارشناسان و اندیشمندان وزارت آموزش سوریه، متخصصان وزارت ارتباطات و بخش های مختلف این كشور صورت گرفته است و دانش آموزان برجسته حوزه های علوم ریاضی و هنرمندان سوریه در این پروژه فعال می باشند.
هدف پروژه STEM، آموزش لذت بخش و مطلوب برای دانش آموزان است و این پروژه با بازی های ساده آغاز می شود و گام به گام دانش آموزان را وارد مراحل دشوارتر می كند و مقرر است تا جایزه ای سالانه به معلمان و دانش آموزان موفقی كه اختراعی در چارچوب پروژه عرضه كنند، اهدا شود.
در این مراسم وزیر آموزش وپرورش ایران اعلام آمادگی كرد تا در اهدای جایزه به یك دانش آموز و معلم موفق سوری مشاركت كند.
حاجی میرزایی در این مراسم اظهار داشت: مهم ترین مأموریت آموزش وپرورش آماده كردن افراد برای زیستن، همزیستی و مهارت ارتباط برقرار كردن با محیط و دیگران است.
وی ادامه داد: ما باید دانش آموزان را آماده نماییم تا از حقوق خود دفاع كنند تا بر روی پای خود بایستند و عضوموثری در جامعه باشند بنابراین باید مدارس را زنده نگه داریم و دیوارهای بین جامعه و مدرسه را برداریم.1398/11/04
16:06:16
5.0 / 5
4113
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین