پیام وزیر آموزش وپرورش به مناسبت سالروز تشكیل نهضت سوادآموزی

پیام وزیر آموزش وپرورش به مناسبت سالروز تشكیل نهضت سوادآموزی

مدیریت آموزش: در آستانه فرارسیدن هفتم دی ماه سالروز تشكیل نهضت سوادآموزی به دستور امام خمینی (ره) وزیر آموزش وپرورش به مناسبت گرامیداشت این روز پیامی صادر كرد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در آستانه فرارسیدن سالروز تشكیل نهضت سوادآموزی به فرمان امام خمینی (ره) با صدور پیامی ضمن گرامیداشت این روز از دست اندركارن سازمان نهضت سوادآموزی قدردانی كرد.
وزیر آموزش وپرورش در قسمتی از این پیام برریشه كنی بیسوادی تاكید و اظهار نمود: شاهد دستاوردهای امیدبخش در كاهش قدر مطلق بیسوادی، استقرار عدالت آموزشی، تسهیل دسترسی بیسوادان و كم سواد آن به فرصت ها و منابع آموزشی و تنوع بخشی به روندها و رویدادهای ارائه خدمات سوادآموزی در چهل ساله اخیر بوده ایم.
متن پیام وزیر آموزش وپرورش به شرح زیر است:
«آموختن در تمامی ادیان الهی از مفهومی جهان شمول برخوردارست و قداست و ارزش ذاتی این مفهوم به اندازه ای است كه خداوند علیم در قرآن كریم با سوگند به قلم و آنچه به وسیله آن نگاشته می شود نسخه ای شفابخش را معرفی كرده است.
براین باورم كه سوادآموزی بعنوان فرصت دوم آموختن، حق اولیه بیسوادان و نیروی محركه توسعه ی انسانی است كه مسیر دستیابی جامعه به عدالت آموزشی، خودگردانی آموزشی، مهارت آموزی و مشاركت همه جانبه ی اجتماعی را هموار می كند.
اعتقاددارم سوادآموزی در تراز جمهوری اسلامی فراتر از یك اولویت آموزشی، درواقع یك سرمایه گذاری زیر بنایی برای آینده و نخستین قدم به سمت توانمندسازی افراد جامعه جهت استفاده از اشكال جدید سواد است.
در این راستا لازم است طراحی و تولید توسعه محور برنامه های سوادآموزی و تنوع بخشی به اشكال فرصت دوم آموزشی را سرلوحه كار خود قرار دهیم و اهتمام در گسترش كاركردهای مهارت سواد در زندگی افراد بیسواد و كم سواد و توانمندی آنان را برای بهبود نقش ها و مسئولیت های اجتماعی و همین طور رفاه و بهبود شرایط زندگی به طورجدی پیگیری نماییم.
هرچند كارهای زیادی انجام شده است، اهداف دست نیافتنی زیادی ازجمله ریشه كنی بیسوادی، طراحی و ارائه ی هدفمند برنامه های آموزشی خاص به افراد كم سواد در كنار توجه به تحریك تقاضا در باقی مانده ی بیسوادان برای حضور در برنامه های سوادآموزی همچنان پیش روی ماست.
در سایه ی چهل سال خدمت بی منت و همت و كار مضاعف همكاران خدوم در سوادآموزی، شاهد دستاوردهای امیدبخش در كاهش قدر مطلق بیسوادی، استقرار عدالت آموزشی، تسهیل دسترسی بیسوادان و كم سواد آن به فرصت ها و منابع آموزشی و تنوع بخشی به روندها و رویدادهای ارائه ی خدمات سوادآموزی بوده ایم كه بدین مناسبت مراتب سپاس و قدردانی خودرا از تلاش و سخت كوشی همكاران محترم و فعالان عرصه سوادآموزی اعلام می نمایم و برای این عزیزان آرزوی توفیق دارم.
اطمینان دارم در سایه عنایت خداوند با ارائه طرح ها و برنامه های عالمانه تر قادر خواهیم بود دستاوردهای كشور را دراین زمینه ارتقاء دهیم و افق های روشن تری پیش رو داشته باشیم».1398/10/02
20:02:47
5.0 / 5
4724
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین