تبدیل دارالفنون به موزه تعلیم و تربیت

تبدیل دارالفنون به موزه تعلیم و تربیت

به گزارش مدیریت آموزش رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینكه به دنبال آن هستیم كه دارالفنون بعنوان بنیادی ملی حتی در سطح فراملی بعنوان مركز رشد و ارتقای علم و فناوری در جهان اسلام مطرح شود اظهار داشت: بخش های مختلفی برای این بنیاد پیشبینی شده است كه همچون آنها می توان به كتابخانه دارالفنون و گنجینه اسناد تعلیم و تربیت در ۱۸۰ سال قبل اشاره نمود. در واقع دارالفنون به یك موزه تبدیل می شود كه بطور قطع برای دانش آموزان، گردشگر ها و دیگر علاقه مندان جاذبه خواهد داشت.


حجت الاسلام علی ذوعلم در گفتگو با ایسنا، با اشاره به لزوم توجه به مدرسه تاریخی دارالفنون اظهار نمود: دارالفنون یك مركز بسیار مهم و نماد هویت تاریخی كشور در عرصه علم و فناوری است كه با نام مرحوم امیركبیر كه شهید راه استقلال علمی كشور بودهT پیوند خورده است.
وی ادامه داد: با اینكه بعدها این مدرسه از مسیری كه امیركبیر طراحی نموده بود فاصله گرفت و در دوره پهلوی تلاش می شد این مركز مطرح نباشد، ولی امروز به همت سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دارالفنون احیاء شده و امروز بعنوان مركزی سرپا مورد استقبال و بازدید قرار گرفته است.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینكه به دنبال آن هستیم كه دارالفنون بعنوان بنیادی ملی حتی در سطح فراملی بعنوان مركز رشد و ارتقای علم و فناوری در جهان اسلام مطرح شود اظهار داشت: بخشهای مختلفی برای این بنیاد پیشبینی شده است كه همچون آنها می توان به كتابخانه دارالفنون و گنجینه اسناد تعلیم و تربیت در ۱۸۰ سال قبل اشاره نمود. در واقع دارالفنون به یك موزه تبدیل می شود كه بطور قطع برای دانش آموزان، گردشگر ها و دیگر علاقه مندان جاذبه خواهد داشت.
ذوعلم افزود: اعتبارات تخصیص یافته به مدرسه دارالفنون در حد نیاز نیست، پیگیر هستیم بتوانیم بودجه را تقویت نماییم بخصوص در مرمت و بازسازی كه برای پیشگیری از تخریب بخشهایی از ساختمان، لازم و ضروریست.1398/09/29
18:40:38
5.0 / 5
4386
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین