كاهش صدمه ها به تغییر جهت در نظام تعلیم و تربیت نیاز دارد

كاهش صدمه ها به تغییر جهت در نظام تعلیم و تربیت نیاز دارد

به گزارش مدیریت آموزش ایسنا/بوشهر معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: معتقدیم كه برای كاهش صدمه ها و دستیابی به حیات طیبه و یك زندگی سعادتمند هیچ چاره ای جز تغییر جهت ها در نظام تعلیم و تربیت نیست.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، علیرضا كاظمی در جمع معاونان پرورشی عنوان كرد: برخی اوقات می گوییم كه برنامه ها زیاد است ولی هیچ وقت كار پژوهشی انجام نمی دهیم. ما دنبال عرضه یك طرح هستیم به جهت اینكه چگونه می توانیم اعمال مدیریت تربیتی را در كنار اجرای تربیتی انجام داده و چگونه از همه عوامل موجود در تحقق اهداف تربیتی كمك بگیریم؟
وی اضافه كرد: باید پیگیر حل مسائل و خواسته ها باشیم و اگر كانون ها به نتیجه رسیده اند موثر اصلی عوامل داخل آموزش و پرورش بوده اند و بازخورد فعالیتهای دوستان است.
این مسئول بیان كرد: ما باید نگرش و نگاهمان را مرتفع تر نماییم و دامنه بیشتری را ببینیم، چون اینطور تصمیم های درست تر و بهتری می گیریم. محور اصلی ما مبحث صدمه های اجتماعی است و اعتقاد داریم كه برای كاهش صدمه ها و دستیابی به حیات طیبه و یك زندگی سعادتمند هیچ چاره ای جز تغییر جهت ها در نظام تعلیم و تربیت نیست.
كاظمی خاطرنشان كرد: باید از یك نظام آموزش زده به سمت نظام تربیتی برخوردار از فعالیتهای گروهی برویم كه مهارت ها در آن شكل می گیرد. آنچه می تواند سلامت و سعادت را تامین كند ایجاد ارتباط درست با خداست و بخش مهمی از صدمه های امروز ناشی از كمرنگ شدن اعتقادات و باورهای دینی در سطح جامعه است. بنابراین معتقد هستیم اگر می خواهیم با رویكرد پیشگیرانه نگاه نماییم باید فعالیتهای قرانی توسعه پیدا كند.1398/09/19
21:41:43
5.0 / 5
3947
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین