وزیر آموزش و پرورش:

رتبه بندی معلمان امسال اجرایی می شود

رتبه بندی معلمان امسال اجرایی می شود

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش و پرورش از اجرای طرح رتبه بندی معلمان امسال اطلاع داد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، محسن حاجی میرزایی ظهر پنجشنبه در نشست هم اندیشی فرهنگیان استان با اشاره به اینكه وقتی معلم از وضعیت خوب برخوردار باشد و آرامش كافی داشته باشد همه كاستی ها قابل جبران است اضافه كرد: از نگاه من معلم جانشین همه نداشته هاست است، معلم می تواند كاستی فضای آموزشی را جبران كند و می تواند درس خلاقیت را در زندگی اجتماعی بیاموزد و رساندن معلمان به شرایط آرامش جزو مأموریت های ماست. وی با اشاره به اینكه طرح رتبه بندی معلمان امسال اجرا می شود اظهار داشت: برای این كه بتوانیم اعتبار امسال را جذب نماییم و این طرح را هم در عمل بیازماییم آئین نامه رتبه بندی در كمیسیون مجلس تصویل شده است. وزیر آموزش و پرورش به مشاركت خیران اشاره و افزود: امسال خیران ۳۶ میلیارد تومان در استان مازندران تعهد كردند كه ۷۷ درصد بیشتر از گذشته بوده است و نشان داده است مشاركت اجتماعی در استان و منطقه بالا است و باید با مشاركت خیران بتوانیم كاستی ها را برطرف نماییم.
وی در مورد طرح رتبه بندی معلمان هم تاكید كرد: این طرح امسال حتما اجرا می گردد و مبنای اجرای این طرح هم از آغاز مهر ۹۸ است و برپایه شیوه نامه مورد نظر، معلمان برپایه صلاحیت های حرفه ای و تخصصی در ۵ رتبه تقسیم می شوند و متناسب با همین تقسیم بندی، رتبه های خویش را كسب می كنند.
وزیر آموزش و پرورش در همین خصوص اظهار داشت: تمام تلاش من در این دوماه كه از شروع به كار من گذشت، به رفع دغدغه های فرهنگیان گذشت چون باور قلبی دارم باید این مشكلات رفع و حل شود تا همه و ازجمله معلمان، بر آموزش تمركز نماییم.
حاجی میرزایی همینطور اضافه كرد: شیوه نامه تبدیل وضع مربیان پیش دبستانی، خرید خدمت ها، حق التدریسی ها مراحل نهایی خویش را می گذراند و ظرف چند هفته آینده اجرا می گردد.
عضو هیأت دولت اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران ۱۵ میلیون دانش ‍ آموز را در اختیار دارد اما فردا همین دانش آموزا، آینده و فردای ایران عزیر اسلامی را در دست خود دارند پس اگر امروز به این فرزندان توجه ویژه نماییم فردا در خیلی از صدمه های اجتماعی، بیمه و ایمن خواهیم بود.
وی اظهار داشت: برای نیل به یك جامعه بهتر و سالم تر باید به آموزش و پرورش بپردازیم همانگونه كه مقام معظم رهبری مُدَّ ظِلُّهُ العالی فرمودند هزینه كردن در آموزش و پرورش یك سرمایه گذاری دیرپا اما اطمینان بخش است. وزیر آموزش و پرورش در خاتمه اظهار داشت: هم پژوهش های بین المللی و هم تجربیات ما ثابت كرده است كه توجه به آموزش و پرورش تضمین كننده توسعه پایدار می باشد و اساساً پایداری یك جامعه در ظرفیت فكری است و ریشه در خلاقیت آنها دارد كه این مهم در داخل كلاس های درس رخ می دهد.

1398/08/17
17:07:12
5.0 / 5
4476
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین