مدیركل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش مطرح كرد

جبران كمبود نیرو در آموزش و پرورش با كمك شورای دانش آموزی

جبران كمبود نیرو در آموزش و پرورش با كمك شورای دانش آموزی

به گزارش مدیریت آموزش مدیركل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش اظهار داشت: می خواهیم با استفاده ازظرفیت های موجود در شورای دانش آموزی و تشكل های دانش آموزی و هم افزایی آنها، بحث كمبود نیرو در آموزش وپرورش را تا حدی جبران نماییم.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، علی رمضانی با اشاره به شروع به كار شوراهای دانش آموزی از ۲۲ سال پیش اظهار داشت: بنیان گذاران شورای دانش آموزی در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۷۹ در شورایعالی آموزش وپرورش، بر این باور بودند كه لازم است به دانش آموزان در حوزه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نقش بیشتری دهیم.
وی افزود: این فعالیت مورد استقبال قرار گرفت و حوزه قانون گذاری در شورایعالی در ماده ۱۸ و ماده ۲۰ آیین نامه مدارس مسئولیت این فعالیت را بر عهده مدیران و مسؤلان مدارس قرارداد.
رمضانی با اشاره به اینكه شورای دانش آموزی مثل هر فعالیت اجتماعی دیگر احتیاج به آموزش دارد، اظهار نمود: اگر دانش آموزان را پس از انتخابات نتوانیم به مسیر درست هدایت نماییم حتما به آنچه مطلوب نظر بنیان گذاران این طرح بوده است، نخواهیم رسید.
وی افزود: امروز جامعه به درك توانایی جوانان و نوجوانان رسیده است و این مهم كه جوانان و نوجوانان به جهت روحیه نشاط، شادمانی و خلاقیتی كه دارند نقش پذیر هستند، بسیار مورد توجه قرارگرفته است.
مدیركل فرهنگی و هنری وزارت آموزش وپرورش افزود: پارسال در بحث سیل استان های كشور، مسئولیت جمع آوری كمك های مردمی را به حوزه شورای دانش آموزی، با عنوان سیل مهربانی سپردیم كه بسیار مؤثر بودند و همینطور در بحث آشنایی بازندگی حضرت امام(ره) مسئولیت را بر عهده شورای دانش آموزی قراردادیم كه بسیار موفق در آن عمل شده است.
وی اظهار داشت: در سال ۹۹-۹۸ برای نخستین بار انتخابات شورای دانش آموزی به صورت الكترونیكی و پایلوت در استان ها برگزار می گردد و لازم است از مدیران، معلمان و تمامی سازمان ها درخواست كنم كه در انجام این كار به آموزش وپرورش كمك كنند.
رمضانی اظهار نمود: امسال نخستین دوره جشنواره لاله های روشن را با كمك چهار تشكل دانش آموزی اتحادیه انجمن های اسلامی، سازمان دانش آموزی، جمعیت جوانان هلال احمر و بسیج دانش آموزی برگزار خواهیم كرد.
وی افزود: یكی دیگر از فعالیت های شورای دانش آموزی كه با كمك تشكل ها انجام می شود، بحث آشنایی دانش آموزان با گام دوم انقلاب است. همینطور ما می خواهیم با استفاده از ظرفیت های موجود در شورای دانش آموزی و تشكل های دانش آموزی و هم افزایی آنها، بحث كمبود نیرو در آموزش وپرورش را تا حدی جبران نماییم.
مدیركل فرهنگی و هنری وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت: انتظار داریم كه خانواده ها و اولیا در مسیرانتخابات شورای دانش آموزی نقش پررنگی داشته باشند و دانش آموزان را در این راه یاری كنند.
رمضانی افزود: تصاویر ارسالی از مدارس ایران نشان داده است طی هفته اخیر فعالیت های دانش آموزان برای انتخابات شوراهای دانش آموزی در مدارس آغازشده است. محیط مدرسه به محیطی شادتر و جذاب تر برای دانش آموزان تبدیل گشته است و اگر بخواهیم محیط آموزشی و پرورشی شاد و بانشاط برای دانش آموزان فراهم نماییم، حتما باید به نقش دانش آموزان در مدارس توجه داشته باشیم كه این مهم در شورای دانش آموزی در نظر گرفته شده است.
انتخابات شورای دانش آموزان در تاریخ اول آبان ماه به صورت هم زمان در مدارس سراسر كشور برگزار می شود.

1398/08/01
17:08:48
5.0 / 5
4404
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین