مدیركل نوسازی مدارس استان قزوین:

خیرین قزوین امسال ۲۰ میلیارد تومان برای ساخت مدرسه اهدا می كنند

خیرین قزوین امسال ۲۰ میلیارد تومان برای ساخت مدرسه اهدا می كنند

به گزارش مدیریت آموزش مدیركل نوسازی مدارس استان قزوین اظهار داشت: خیرین مدرسه ساز استان قزوین امسال 20 میلیارد تومان تعهد كرده اند كه با عملی شدن آن بخش مهمی از نیاز فضای آموزشی استان تامین می شود.


عسگرعلی جوانبخت در آستانه بازگشایی مدارس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید با ۸۸ میلیارد تومان اعتبار دو پروژه كلنگ زنی و ۳۶ پروژه عمرانی و آموزشی با ۲۵۲ كلاس درس در استان افتتاح می شود. وی بیان كرد: ۱۰ پروژه یاد شده در شهرستان قزوین، تعداد ۹ پروژه در تاكستان، ۸ پروژه در بویین زهرا، ۴ پروژه در شهرستان البرز، سه پروژه در آبیك، دو پروژه در آوج و دو پروژه در مناطق زلزله زده افتتاح و كلنگ زنی می شود. جوانبخت تصریح كرد: ۲۰ پروژه یاد شده احداثی، ۱۲ پروژه تخریب و بازسازی، ۵ پروژه مقاوم سازی و یك پروژه توسعه ای است كه در مجموع ۲۲ پروژه مشاركتی و ۱۶ پروژه دولتی است.
وی اظهار داشت: از مجموع ۸۸ میلیارد تومان اعتبارات طرح های یاد شده ۵۷ میلیارد تومان اعتبار دولتی و ۳۱ میلیارد تومان آورده خیرین است. ۹ پروژه در هفته دولت افتتاح شد مدیركل نوسازی استان قزوین گفت: در هفته دولت ۹ پروژه با تعداد ۵۰ كلاس درس و ۷۶۰۰ متر زیربنا و ۱۴ میلیارد تومان اعتبار تحویل و از ۲۷ پروژه بهره برداری و دو پروژه نیز كلنگ زنی شد. جوانبخت با اشاره به كمبود فضای آموزشی در استان و نیز نقش خیرین مدرسه ساز در تامین فضاهای آموزشی یادآورشد: هم اكنون در مناطق پونك، ملاصدرا و سورتك با كمبود شدید فضای آموزشی مواجهیم ولی اعتبارات كافی برای ساخت نداریم و به كمك خیرین نیازمندیم. مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین بیان كرد: در شهرك دانش با بحران فضای آموزشی مواجهیم و یك مدرسه با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیكی در این ناحیه در حال راه اندازی است و در شهر اقبالیه هم مشكل جدی داریم كه اگر مدارس مورد نیاز ساخته نشود مدارس دو و سه شیفته خواهد شد.
جوانبخت گفت: برمبنای تعهد ما در استان باید ۵۰ درصد اعتبار ملی پوشش داده شود تا طرح های نیمه تمام تكمیل شود و در این زمینه در اقبالیه دو مدرسه شش كلاسه می سازیم و در ناحیه شهری مهرگان اداراه راه و شهرسازی برای ساخت ۱۰ مدرسه و اداره نوسازی برای ساخت ۸ مدرسه اعلام آمادگی پروژه تقبل شده است. جوانبخت اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید باید ۴ مدرسه در محدوده مسكن مهر ساخته شده و ۴ مدرسه برای سال آینده آماده تحویل شود تا بتوانیم حداقل نیازها را پاسخ دهیم. وی بیان كرد: در شهر الوند دو مدرسه، در شهر بیدستان یك مدرسه، در شهر محمدیه یك هنرستان لازم است ساخته شود. مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین اشاره كرد: در شهرك های اقماری به ساخت حداقل ۲۰ مدرسه و در مسكن مهر تعداد ۳۷ مدرسه نیاز داریم كه با كمك خیرین باید آنرا محقق نماییم. جوانبخت اظهارداشت: هم اكنون ۳۲۰ خیر مدرسه ساز در استان داریم و ۶۰۰۰ هزار نفر با روش های مختلف در ساخت مشاركت دارند و امسال نیز خیرین بیشتر از ۲۰ میلیارد تومان تعهد كرده اند كه تابحال ۷۰ درصد محقق شده و امیدواریم تا آخر سال این میزان بطور كامل تحقق یابد.
به طور متوسط سالانه ۲۰ مدرسه در استان توسط خیرین ساخته می شود مدیركل نوسازی مدارس استان قزوین اضافه كرد: در استان ۱۴ منطقه داریم كه تلاش می شود توزیع عادلانه در ساخت مدارس صورت گیرد كه در این راستا سالانه توسط خیرین ۲۰ مدرسه ۶ كلاسه ایجاد می شود كه هر مدرسه بطور متوسط ۵۰۰ متر مساحت دارد.منبع:

1398/06/22
14:53:56
5.0 / 5
4681
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , توسعه , مدارس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین