آغاز سیزدهمین كنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از ۲۳شهریور

آغاز سیزدهمین كنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از ۲۳شهریور

به گزارش مدیریت آموزش دبیركل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از برگزاری كنگره سیزدهم اتحادیه با شعار ˮتا اوج افتخارˮ از 23 تا 26 شهریور در اردوگاه باهنر آگاهی داد و اظهار داشت: این كنگره هر سه سال یكبار برگزار می گردد و امسال با چهلمین سال تشكیل اتحادیه مقارن شده است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، حسین تاریخی در نشستی خبری با اشاره به اینكه تغییر بیشتر از پنج وزیر در شش سال نشانگر آن است كه حوزه مدیریتی آموزش و پرورش به شدت لطمه دیده است اظهار داشت: آموزش و پرورش نیازمند ثبات است و امیدواریم حضور وزیر جدید موجب ایجاد آرامش شده و سندتحول بنیادین به صورت جدی دنبال شود.
وی ادامه داد: درخواست ما در حوزه پرورشی كاهش تصدی گری است تا امور تربیتی و پرورشی بوسیله مجموعه هایی چون تشكل ها كه چابك، فعال و امین هستند صورت گیرد.
دبیركل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به اینكه آموزش و پرورش باید نقش پدری در راهبری برنامه های پرورشی و فرهنگی داشته باشد اضافه كرد: اجرای اسناد تحولی و حل مسائل مطرح درباره ۲۰۳۰، حجاب و عفاف و... مستلزم سیاست گذاری صحیح است و امیدواریم نقش اساسی آموزش و پرورش در این بخش با تقویت و پشتیبانی تشكل ها تقویت شود و شاهد آموزش و پرورشی بالنده باشیم.
او همینطور با اشاره به عدالت آموزشی اظهار نمود: نتایج و دستاوردهای آزمون های مختلف نشان دهنده آن است كه نتوانستیم عدالت آموزشی را بطور كامل برقرار نماییم و دانش آموزان مدارس غیردولتی و... كه دارای امكانات بیشتری هستند رتبه های بهتری كسب كردند و ما نتوانستیم دانش آموزان مناطق محروم را تحت حمایت خود ببریم؛ از آن سو موسساتی كه حاشیه سود بالا دارند لطمه جدی به بدنه نظام آموزشی وارد می كنند.
تاریخی در ادامه با اشاره به اینكه تابستانی كه گذشت برای دانش آموزان اتحادیه بسیار پرشور بود و جشنواره ملی رسانش در این فصل انجام شد اظهار نمود: یكی از اشكالات مهم درگیر بودن دانش آموزان با فضای مجازی است و اینكه بتوانیم نوجوانان را با این ابزار آشنا كرده و آنها را به دانش استفاده صحیح از آن تجهیزكنیم، بسیار مهم می باشد. بیشتر از ۳۰۰۰ دانش آموز در جشنواره رسانش شركت كردند و تولیدات و حضور آنها برای ما باارزش بود.
وی افزود: بیشتر از ۵۰۰۰ نفر در اردوهای ما شركت كردند كه با وجود همه سختی های موجود، اتفاق مباركی بود. اردوهایی در حوزه مهارتی كار تشكیلاتی و بصیرت افزایی با عنوان طلایه داران نیز در این فصل انجام شد.
دبیركل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به برگزاری اردوهای جهادی با شعار "می سازیم تا ساخته شویم" اشاره نمود و اظهار داشت: آق قلا و پلدختر مناطق هدف ما بودند و این اردو با حضور ۷۰۰ دانش آموز اجرا شد. دانش آموزان در ساخت مدارس لطمه دیده و امور عمرانی مربوط به منازل لطمه دیده ایفای نقش خوبی داشتند.
وی ادامه داد: صعود سراسری به قله سبلان نیز انجام شد. هم اكنون نیز هیئت های "انصارالمهدی" ما در روزهای محرم فعال می باشند.

دبیركل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از برگزاری كنگره سیزدهم اتحادیه با شعار "تا اوج افتخار" از ۲۳ تا ۲۶ شهریور در اردوگاه باهنر آگاهی داد و اظهار داشت: این كنگره هر سه سال یكبار برگزار می گردد و امسال با چهلمین سال تشكیل اتحادیه مقارن شده است. شركت كنندگان، نمایندگان ۱۴ هزار انجمن اسلامی هستند كه در شهرهای خود بوسیله انتخابات برگزیده شدند و در روز اصلی كنگره، از میان آنها و بوسیله انتخابات یك دختر و یك پسر برای شورای مركزی انتخاب می شوند.
تاریخی افزود: این انتخابات به دور از حاشیه های سیاسی و در فضای رقابتی سالم انجام می شود. مسئولان كشوری و لشكری میهمان برنامه ما هستند و از برگزیدگان انجمن های برتر و برترین های كنكور تقدیر خواهد شد. ۲۵ نفر از اعضای اصلی انجمن، رتبه دو رقمی كسب كردند كه به تبع كل كشور قسمتی از آنها در مدارس خاص تحصیل كرده اند.
وی با اشاره به اینكه سال قبل تجربه موفقی برای مراسم اربعین داشتیم و امسال هم آنرا ادامه می دهیم اظهار داشت: سه كار ویژه را پیگیری خواهیم كرد؛ نخست موكب های سیار است. دوم "نذر قدم های زینب" ویژه گروه دختران و سوم "زیارت به نیابت" است كه زیارت آنها به نیابت از شهدای دانش آموز انجام می شود و برنامه ما ساماندهی ۱۵۰۰ دانش آموز برای زیارت كربلا در اربعین خواهد بود.
منبع:

1398/06/18
13:06:35
5.0 / 5
4143
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین