عدم حضور مونسان و حاجی میرزایی در جلسه فراكسیون پاسخگو مجلس

عدم حضور مونسان و حاجی میرزایی در جلسه فراكسیون پاسخگو مجلس

به گزارش مدیریت آموزش رئیس فراكسیون پاسخگو مجلس با انتقاد از عدم حضور وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جلسه امروز این فراكسیون، بیان كرد: انتظار می رفت وزرای پیشنهادی با حضور در جلسه امروز این فراكسیون كه برای تقویت پل ارتباطی بین مردم و مسؤلان تشكیل شده است، برنامه های خویش را برای مرتفع ساختن چالش های این حوزه عرضه می كردند.


علی بختیار در گفتگو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز فراكسیون پاسخگو مجلس بیان كرد: در جلسه امروز فراكسیون از وزرای پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و آموزش و پرورش دعوت شده بود تا در جلسه حضور یابند و نظرات نمایندگان و چالش های موجود در بخش آموزش و پرورش و میراث فرهنگی را از زبان كارشناسان این حوزه بشنوند اما وزرا در جلسه حاضر نشدند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: در جلسه فراكسیون نقطه نظرات نماینده فرهنگیان و كارشناسان این حوزه شنیده شد. چالش هایی كه در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم وجود دارد از زبان نماینده آنها عنوان شد. در برنامه پیشنهادی وزرا برنامه معینی برای رفع این چالش ها دیده نمی گردد و انتظار می رفت وزرای پیشنهادی با حضور در جلسه توضیحات لازم را عرضه می دادند.
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس خاطرنشان كرد: همچون مسائلی كه در مورد قشر فرهنگی جامعه عنوان شد این بود كه مشكل این قشر صرفا مسائل معیشتی و حقوق نیست بلكه از نظر محتوای آموزشی هم خیلی از معلمان گله مند بوده و مورد تایید معلمانی نیست كه در سر كلاس آنرا تدریس می كنند. از نظر كارشناسان این بخش آنطور كه باید و شاید كار كارشناسی بر روی محتوای آموزشی صورت نمی گیرد. حتی در ارتباط با طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش آنطور كه عنوان شد از نظر معلمان استفاده نشده است در حالیكه باید از نظر مجریان این طرح حتما بهره برد.
ایشان در ادامه تصریح كرد: از دیگر چالش های این بخش این است كه مدیران گم نامی در این عرصه وجود دارد كه می توان از آنها در رده های مدیریت های عالی و معاونت ها استفاده نمود. از دیگر درخواست های این قشر ثبات مدیریتی در این حوزه می باشد. آنها وزیری می خواهند كه مانند كشورهای پیشرفته ۱۰ سال سكان این وزارتخانه را در دست گرفته و با برنامه جلو برود نه اینكه صرفا برای یك دولت باشد.
وی ادامه داد: از دیگر مواردی كه عنوان شد این است كه در مدارس دولتی از دانش آموزان پول دریافت می شود و به آنها می گویند كه جایی نگویید پول می دهید. همه این موارد احتیاج به كار كارشناسی و حركت با برنامه دارد كه وزیر باید به آن توجه كند. در حوزه میراث فرهنگی هم با چالش هایی روبرو می باشیم كه باید وزیر پیشنهادی برای آنها راهكار داشته باشد. انتظار می رفت وزرای پیشنهادی در جلسه امروز فراكسیون حاضر می شدند و برنامه های خویش را عرضه می دادند.1398/06/11
14:46:58
5.0 / 5
4183
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین