تاثیر دانش آموزان در توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی

تاثیر دانش آموزان در توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی

به گزارش مدیریت آموزش مدیركل امور تربیتی و مشاوره تحصیلی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: باید ابعاد پنهان مفاهیم و آموزه های قرآنی را با پژوهش بشناسیم و به آن عمل نماییم.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، مسعود شكوهی در آیین اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزی كه در سالن غدیر دانشگاه زنجان برگزار شد، استمرار حركت در راه قرآن كریم را نیازمند توفیق الهی دانست و اظهار نمود: دانش آموزان باید در قرآن و منابع اسلامی مثل نهج البلاغه و صحیفه سجادیه عمیق شوند؛ چونكه تمسك به این منابع دینی آنان را از بسیاری لطمه های اجتماعی مصون نگه می دارد.
مدیركل امور تربیتی و مشاوره تحصیلی وزارت آموزش و پرورش با تاكید بر اینكه كاهش لطمه های اجتماعی و فردی در گرو عمل به قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه است، اظهار داشت: قرآن كریم، برای همه پدیده های اجتماعی برنامه و راه كار دارد كه ما از آن غفلت كرده ایم. باید در حوزه پژوهشی فعالیت خودرا افزایش دهیم و در توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی تلاش نماییم.
شكوهی تصریح كرد: دانش آموزان تاثیر بسزایی در توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی دارند و باید ابعاد پنهان مفاهیم و آموزه های قرآنی را با پژوهش بشناسیم و به آن عمل نماییم.
جعفر گنج خانلو، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان نیز در ادامه این آیین تصریح كرد: حضور ۷، ۵ میلیون دانش آموز در مراحل مختلف مسابقات در ۱۴ رشته، بیان كننده ایمان بالای فرزندان این مرز و بوم به دین مبین اسلام و كتاب آسمانی قرآن بوده و حضور نسل چهارم انقلاب در راه و فعالیت های قرآنی نویدبخش و امیدآفرین است.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره حضور ۴۷۱ دانش آموز پسر قرآنی در مسابقات، اظهار داشت: این دانش آموزان در رشته تفسیرقرآن، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، احكام و انشای نماز به رقابت پرداختند و داشته های خودرا به ۱۶ داور و ۸ ناظر مسابقات ارائه كردند. خاصیت بارز استان زنجان در این دوره، استفاده از تكنولوژی های جدید در بخش كتبی مسابقات بود.
1398/04/26
15:24:48
5.0 / 5
4513
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین