در بسته اخبار اجتماعی بخوانید

از برخورد با كشف حجاب در فرودگاه تا واكنش وزارت بهداشت به ادعای لیدا كاوه

از برخورد با كشف حجاب در فرودگاه تا واكنش وزارت بهداشت به ادعای لیدا كاوه

مدیریت آموزش: برخورد با كشف حجاب در فرودگاه، آب پاكی سردار كمالی روی دست مشمولان غایب، پرونده الكترونیك سلامت در بیمارستان ها، داروخانه ها و مطب ها، زنان در مناطق 1، 3 و 21 احساس امنیت بیشتری دارند، واكنش وزارت بهداشت به ادعای ˮلیدا كاوهˮ و حبس و مجازات نقدی برای آتش افروزان در جنگل تیتر بعضی از اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۱۰ تیرماه) ۶۰ خبر، مصاحبه و گزارش روی خروجی خود منتشر نموده كه بعضی از مهمترین آنها همراه لینك خبر در زیر آمده است:

راه اندازی تالار معاملات شهرداری تا اختتام شهریور

عبدالحمید امامی - معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران- از طریق اندازی تالار معاملات شهرداری تهران تا اختتام شهریور آگاهی داد.

وی در مورد سرانجام شكل گیری تالار معاملات شهرداری تهران كه مقرر است در جهت شفاف سازی مناقصات و مزایدات شهرداری تهران فعالیت خودرا آغاز كنند، اظهار داشت: كارگروهی متشكل از سه اداره كل املاك، مالی و پشتیبانی تشكیلب شده تا نسبت به ایجاد ساختارهای تالار معاملات اقدام نمایند.

پوشش بیمه ای بیشتر از ۹۲ هزار نفر از اتباع خارجی در كشور

مهدی محمودی -مدیر كل امور اتباع و مهاجرین وزارت كشور- با تشریح اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای اتباع خارجی در عرصه های مختلف آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و... از بیمه ۹۲ هزار نفر از اتباع خارجی در كشور آگاهی داد.

مناطق دارای بیشترین و كمترین تعداد «متكدیان»/ زنان در مناطق ۱، ۳ و ۲۱ احساس امنیت بیشتری دارند

آرش نصر اصفهانی - رئیس دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران- بر ضرورت مكلف كردن دستگاه ها به انتشار داده های پیمایش ها اصرار كرد.

وی در مراسم آئین انتشار داده های خام پیمایش های شهری با اشاره به اینكه دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی از سال ۷۵ تشكیل شده است، اظهار داشت: از سال ۸۸ انجام نظرسنجی یكی از اقداماتی بود كه به این دفتر مطالعات واگذار شد و نظرسنجی هایی را در مورد مسائل شهر تهران از مردم انجام می داد.

حریم ها و جنگ اقتصادی آمریكا مقابل ایران، موانعی در اجرای اقدامات بشر دوستانه

عبدالرضا رحمانی فضلی - وزیر كشور- با تاكید بر اینكه جامعه بین المللی به تعهدات خود در قبال كشورهای مهاجرپذیر عمل كند، اظهار داشت: تحریم های ظالمانه و جنگ اقتصادی آمریكا مقابل مردم ایران موانع عدیده ای در اجرای برنامه های بشر دوستانه جمهوری اسلامی ایران به وجود آورده است و سبب بی نظمی در خدمت رسانی به پناهندگان می شود.

نحوه اجرای پرونده الكترونیك سلامت در بیمارستان ها، داروخانه ها و مطب ها

دسترسی به اطلاعات یكپارچه سلامت ایرانیان، آرزویی بود كه سال ها در قوانین كشوری تكرار می شد و وزارت بهداشتی ها هم به دنبال اجرایش بودند؛ آرزویی كه تحقق آن از برنامه چهارم توسعه تا كنون با اما و اگرهایی روبرو بود.

به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، طبق ماده ۸۸ قانون برنامه چهارم توسعه، وزارت بهداشت موظف شده بود تا به منظور ارتقای مستمر كیفیت خدمات سلامت و تعالی عملكرد خدمات بالینی، افزایش بهره وری و استفاده بهینه از امكانات بهداشتی و درمانی كشور نسبت به طراحی و استقرار نظام جامع اطلاعات سلامت شهروندان ایرانی اقدام كند؛ تكلیف قانونی كه از اواسط دهه ۸۰ بر عهده وزارت بهداشتی ها قرار گرفت اما طی این سال ها چالش های مختلفی هم در اجرایش وجود داشت.

واكنش وزارت بهداشت به ادعای "لیدا كاوه"؛ "پیوند قلب" در خانه ممكن نیست

به دنبال انتشار اظهاراتی از "لیدا كاوه" درباره علت دزدیده شدنش برای پیوند قلبش به فردی دیگر، دكتر مهدی شادنوش -رییس مركز مدیریت پیوند و بیماری های وزارت بهداشت- ضمن گلایه از رسانه هایی كه این اظهارات را منتشر نموده اند، اظهار داشت: انجام كار حساسی چون پیوند عضو در خانه از نظر علمی به هیچ عنوان امكان پذیر نیست.

ممنوعیت جمع آوری «پول» توسط خیریه ها در خیابان ها

جهان حیدری - مدیركل دفتر توسعه و نظارت بر مراكز و موسسات غیردولتی سازمان بهزیستی كشور- با اشاره به اینكه جمع آوری كمك های مردمی در خیابان با ادعای داشتن مجوز از طرف سازمان بهزیستی كشورخلاف قانون است، اظهار داشت: از نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات و سایر دستگاه های نظارتی درخواست كرده ایم كه هر جا چنین مواردی را مشاهده نمودند، بلافاصله شماره ثبت خیریه را به ما اطلاع دهند.

درخواست مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان از سخنگوی دولت

علی همت محمودنژاد - مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران- از علی ربیعی - سخنگوی دولت - خواست تا به رسالت خود در قبال معلولان عمل كند.

وی اظهار نمود: در زمان وزارت دكتر ربیعی لایحه پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت به دو صورت مصوبه هیئت وزیران و لایحه در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. مصوبه شهریور سال ۹۶ هیئت دولت در این زمینه نه تنها اجرا نمی گردد بلكه به دست فراموشی سپرده شده است و حتی اسمی از آن نیز در محافل برده نمی گردد این درحالیست كه این مصوبه قسمتی از لایحه پشتیبانی از حقوق معلولان بود كه بجای تصویب در مجلس در هیئت دولت مصوب شد. بنا بر این با عنایت به عدم اجرای آن حقوق معلولان تضییع می شود.

سرگردانی ۸۰۰۰ دانش آموز تهرانی با پلمب احتمالی ۱۱مدرسه

مسعود ثقفی - رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران - از سرگردانی ۸۰۰۰ دانش آموز تهرانی در صورت پلمب ۱۱ مدرسه دارای مالك حقیقی آگاهی داد.

وی در این زمینه توضیحات بیشتری ارائه و اظهار نمود: مدتی است یكی از نهادها كه مالكیت حقوقی ۱۱ مدرسه را دارد حكم قلع و قمع آنها را گرفته است.

حبس و مجازات نقدی برای آتش افروزان در جنگل

سرهنگ علی عباس نژاد - فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها- ضمن اشاره به وقوع ۶۰ مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع كشور طی بهار امسال اظهار داشت: برمبنای قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها، آتش روشن كردن در جنگل و آتش سوزی در آن جرم است و مجازات نقدی و حبس به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینكه در سه ماه ابتدایی سال ۶۰ مورد آتش سوزی در عرصه جنگل ها و مراتع كشور رخ داد، اظهار نمود: به دنبال این آتش سوزی ها ۲۷۰ هكتار از اراضی جنگلی لطمه دید.

هوای تهران در شرایط «ناسالم» قرار گرفت

آلاینده ازن سبب شد كه هوای تهران برای اولین بار در سال جدید در شرایط ناسالم برای همه افراد قرار گیرد.

آب پاكی سردار كمالی روی دست مشمولان غایب / برخورد با غایبان سربازی

به دنبال انتشار برخی شایعات در مورد احتمال از سرگیری طرح فروش سربازی، بخشش اضافه خدمت غایبان و معافیت های جدید سنی، سردار موسی كمالی - رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد كل نیروهای مسلح - اعلام نمود كه نه تنها هیچ تصمیمی در مورد ارائه تسهیلات به سربازان غایب اتخاذ نشده است بلكه بزودی برخورد با این افراد تشدید نیز خواهد شد.

برخورد با كشف حجاب در فرودگاه

سردار حسن مهری - فرمانده پلیس فرودگاه های كشور- از برخورد با كشف حجاب در محیط فرودگاه ها آگاهی داد.

وی در این زمینه اظهار داشت: در مورد برخورد با كشف حجاب ما دستورالعمل سازمانی داریم و مقامات قضائی هم از پلیس حمایت خوبی كرده اند.

خطر سلبریتی ها برای مدیریت بحران

حبیب جباری - جامعه شناس - اصرار كرد كه قرار گرفتن سرمایه نمادین در خدمت سرمایه اجتماعی در مدیریت بحران می تواند به خطری جدی و لطمه زا بدل شود.

وی در نشست «در جستجوی مدیریت مردمی بحران» كه با سوژه «بررسی ابعاد جامعه شناسانه سیل» در خانه گفتمان شهر برگزار شد، با تاكید بر اینكه هر چه فاصله جغرافیایی كمتر باشد، فاصله اجتماعی نیز كمتر شده و مشاركت بیشتر می شود، اشاره كرد: باید سیاست های ما در امتداد افزایش مشاركت مردم و دخیل كردن آنان در تصمیم گیری ها باشد و از این منظر حتی در مورد بحران ها و حوادث طبیعی نیز بطور قطع نتایج خوبی خواهیم گرفت.

به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

برخورد با كشف حجاب در فرودگاه

آب پاكی سردار كمالی روی دست مشمولان غایب / برخورد با غایبان سربازی

نكاتی درباره نوشیدنی های پیش از خواب

میزان آب مورد نیاز بدن هر فرد چقدر است؟

نحوه اجرای پرونده الكترونیك سلامت در بیمارستان ها، داروخانه ها و مطب ها
1398/04/11
13:59:14
5.0 / 5
4165
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین