حداقل سن ثبت نام كودكان در پایه اول دبستان ۶ سال تمام است

حداقل سن ثبت نام كودكان در پایه اول دبستان ۶ سال تمام است

مدیریت آموزش: برمبنای اطلاعیه معاونت آموزش ابتدایی حداقل سن ثبت نام در پایه اول دبستان 6 سال تمام خواهد بود و مطابق اساس نامه دوره پیش دبستانی، كودكان گروه سنی 4 تا 6 سال تحت پوشش برنامه های این دوره قرار می گیرند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، معاونت آموزش ابتدایی در اطلاعیه ای با تاكید بر اینكه حداقل سن ثبت نام در پایه اول دبستان ۶ سال تمام تعیین شده است، پس ثبت نام كودكان ۶ سال تمام فقط در مدارس ابتدایی بعنوان دانش آموز پایه اول مجاز است و ثبت نام آنان در سایر مراكز ازجمله مراكز پیش دبستانی ممنوع می باشد.
متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
«ازآنجاكه برمبنای مصوبه شورای عالی آموزش وپرورش، حداقل سن ثبت نام در پایه اول دبستان ۶ سال تمام تعیین شده است و آموزش وپرورش وظیفه تحت پوشش قرار دادن كلیه كودكان لازم التعلیم را بر عهده دارد و موظف است شرایط را برای بهره مندی از این فرصت برای تمامی كودكان فراهم نماید و با توجه به ضرورت اجرای نظرات شورای عالی آموزش وپرورش كه طی نامه ۱۵ اردیبهشت ۹۸ در پاسخ به استعلام این معاونت با سوژه فوق الذكر تنظیم و ارسال شده است، موارد ذیل جهت ثبت نام كودكان باسن ۶ سال تمام مورد تاكید قرار می گیرد؛ انتظار دارد بااطلاع رسانی بموقع و گسترده، از بروز هرگونه تخلف در مدارس در سال تحصیلی آتی جلوگیری شود:
۱. حداقل سن ثبت نام در پایه اول دبستان ۶ سال تمام خواهد بود و مطابق اساس نامه دوره پیش دبستانی، كودكان گروه سنی ۴ تا ۶ سال تحت پوشش برنامه های این دوره قرار می گیرند، پس ثبت نام كودكان ۶ سال تمام فقط در مدارس ابتدایی بعنوان دانش آموز پایه اول مجاز است و ثبت نام آنان در سایر مراكز ازجمله مراكز پیش دبستانی ممنوع می باشد، پس مدیران مدارس و مراكز پیش دبستانی موظفند در ثبت نام شرایط سنی را رعایت نمایند.
۲. در مواردی كه كودك ۶ ساله ای با عنایت به استانداردهای تعیین شده (سنجش بدو ورود به دبستان)، آمادگی لازم برای ثبت نام در پایه اول را نداشته باشد، سازمان آموزش وپرورش كودكان استثنایی تصمیم گیری می كند و مرجع تعیین عدم امكان ثبت نام و حضور كودك با ۶ سال تمام در پایه اول و صدور مجوز ثبت نام در این پایه با سنین بالاتر (در چهارچوب سن متعارف)، كمیسیون خاص منطقه، با ذكر دلیلهای (عدم دسترسی به مدرسه، بیماری و...) می باشد».

منبع:

1398/02/28
14:58:06
5.0 / 5
4060
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین