در پاسخ به سوال وقفچی

بطحائی: بهتان دروغگویی نزنید

بطحائی: بهتان دروغگویی نزنید

مدیریت آموزش: وزیر آموزش و پرورش با گلایه از بهتان دروغ گفتن از طرف علی وقفچی اظهار داشت كه انتصابات در آموزش و پرورش مبتنی بر روال معین و مشخصی است. هیچ فردی بدون استعلام از مراجع ذیربط انتخاب نمی گردد حتی اگر وزیر آنرا بخواهد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محمد بطحائی در جلسه نوبت عصر امروز (سه شنبه) در پاسخ به سوال علی وقفچی نماینده زنجان درباره دلیلهای عزل و نصب های مدیران و مسئولان وزارت آموزش و پرورش همچون مدیركل آموزش و پرورش زنجان اظهار داشت: ما بدون اینكه انتصابات را مبتنی بر روال معین و مشخصی جلو ببریم، نمی توانیم كار را انجام دهیم. ملاك ما در راه انتصابات مدرك تحصیلی، سنوات خدمت و رزومه آن افراد بعنوان ریاست یا معاونت اداره كل است و بر این اساس و پس از پیموده شدن پروسه و دادن امتیازات افراد بعنوان مسئول در مناطق مختلف منتصب می شوند. در این كار از مراجع ذیربط هم استعلام لازم گرفته شده و با استاندار و مجمع نمایندگان باز هماهنگی های لازم صورت می گیرد.
وی ادامه داد: پس از انتصاب فردی به پست مدیریتی یك گروهی وظیفه نظارت بر عملكرد آن فرد را دارد. این علاوه بر رسیدگی به شكایات است. این گروه افراد معتمد بدون تعلق به گروه های سیاسی هستند كه ارزیابی های خود از عملكرد مدیران را به بنده اطلاع می دهند. پس اگر قرار به جابجایی باشد دلیلهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به جابجایی مدیركل آموزش و پرورش زنجان اظهار داشت: پس از جلسات گوناگون و بررسی ها با همكارانم و استماع اشكالات و همین طور هماهنگی با استاندار و مجمع نمایندگان این جابجایی صورت گرفت. چون اگر حمایت نمایندگان در اجرای فعالیت ها نباشد نمی توان كار آموزش و پرورش را جلو برد. بالقطع بنده بنا به وظیفه ام هماهنگی هایی را با مجمع نمایندگان زنجان كرده و مبادرت به جابجایی نمودم. بالقطع اگر چنین فرآیندی طی نشود شیرازه كار از دسترس خارج شده و نمی توان آموزش و پرورش را اداره كرد.
بطحائی خطاب به مجلس اظهار داشت: من از آقای وقفچی عذرخواهی می كنم كه اگر گاهی در این باره بلند صحبت كردم و ایشان ناراحت شد ولی مطمئنم كه اگر او هم وزیر بود خودرا مقید به عبور از این پروسه و چهارچوب ها می دانست.
وزیر آموزش و پرورش در بخش دوم صحبت های خود پس از بیان برخی اتهامات از طرف وقفچی به او همچون بهتان دروغگویی و طرح ادعاهایی درباره انتصاباتش در سطح معاونت ها و مسئول دفترش، اظهار داشت: آقای وقفچی اظهار داشت كه می خواهد سربسته صحبت كند اما ایشان در ماه مبارك رمضان اتهامات زیادی به افرادی زدند كه امكان دفاع از خود ندارند. ایشان صحبت از فردی كرد كه محكومیت قضائی و جزایی دارد اما در یك پست هیأت مدیره منصوب شده است. حال اینكه هیچ فردی بدون استعلام از مراجع ذیربط امكان انتصاب ندارد، هر چند اگر وزیر بخواهد.
وی ادامه داد: آقای وقفچی شما در صحبت های خود اشاره داشتید كه بنده چندین نفر را از بیرون به وزارت آورده و منصوب كردم. آقای كریمی رئیس مركز بین الملل وزارتخانه مردی است كه سال ها معاون امور بین الملل بود. بنده بعنوان كسی كه آبرویم را در گرو این كار گذاشتم چطور حاضر می شوم كه آخرت خودرا بسوزانم تا فردی در پستی دو لقمه نان سر سفره اش ببرد؟ آنچه شما گفتید زیر سوال بردن همكاران تان بود. شما نمایندگان شرح وظایف وزرا را تعیین كردید. اگر من بخواهم به صورت جزئیات به این سوال پاسخ دهد تنها همكار عزیزم را تحت الشعاع قرار می دهم. همكاری بسیار ثمین و توانمند در زمینه های دیگری كه بنده بنا به اختیاراتم او را جابجا كردم.
بطحائی توضیح داد: در زمان استاندار قبل زنجان به كرات به من گفته شد كه این جابجایی صورت گردد. بعد كه استاندار جدید سر كار آمد از من خواست كه صبر كنم اما به اعتراف همكاران شما در مجمع نمایندگان استان زنجان و همكاران من در این استان آنقدر شرایط متزلزل شده بود كه می گفتند اگر جابجایی امروز صورت گیرد بهتر از فرداست. من كه دلم برای آموزش و پرورش بیشتر می سوزد. چون آبروی خود من است.
وی خطاب به وقفچی اظهار داشت: شما چندین بار این مسئله را توضیح دادید. حتی با لحن بلند و داد و بیداد در دفتر بنده فضای دفتر را به هم ریختید، اما من كاری غیر از احترام و ادب انجام ندادم. شما اختیار را به وزیر دادید كه برمبنای تشخیص و مصلحت جابجایی را انجام دهد. من با مجمع نمایندگان هم صحبت كردم و آنها هم به این مساله تاكید داشتند. گزارش ها هم از بازرسی گرفتم پس با زبان روزه به بنده بهتان دروغگویی نزنید.
وی ادامه داد: چرا باید برای پست وزارت آموزش و پرورش حق و ناحق كنم؟ اگر وزارتخانه و سازمان دیگری بود و سفر خارجی و درآمد داشت یك چیزی اما ما در آموزش و پرورش مسئولیت تربیت و پرورش بچه های شما را بر عهده داشتیم. امكان دارد كه بنده خطا كنم ولی برمبنای تشخیصم به جمع بندی برای جابجایی رسیدم.
وزیر آموزش و پرورش به قسمتی از صحبت های وقفچی درباره انتصاب مسئول دفتر اشاره و اظهار نمود: آقای نعمت اللهی از همكاران ماست كه از ۷ بامداد تا ۱۲ شب كار می كند. وی در رده معاون وزیر در سازمان برنامه بود. پس اینطور نیست كه پشت میز دانشگاه بوده و او را در این سمت آورده باشند. آقای علی عسگری بعنوان یكی از مدیران كل پارلمانی هم نیروی قرارداد كار معین است كه نیروی استخدام رسمی با دولت نیست. آیا به این علت باید از ایشان هم استفاده نكنم؟1398/02/25
13:06:07
5.0 / 5
4172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین