تشدید قوانین مدارس ایتالیا برای كودكان واكسینه نشده

تشدید قوانین مدارس ایتالیا برای كودكان واكسینه نشده

مدیریت آموزش: سپس ماه ها مباحثه در مورد واكسیناسیون الزامی در ایتالیا، این كشور قانونی در خصوص محرومیت كودكان واكسینه نشده از ورود به مدارس را اجرایی كرد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، طبق این قانون مسئولان می توانند از ورود كودكان زیر شش سال و واكسینه نشده به مدرسه جلوگیری نمایند. اما در مورد كودكان بین شش تا ۱۶ سال این قانون متفاوت می باشد. بدین صورت كه این كودكان می توانند به مدرسه بروند اما در صورتیكه والدین آنها مدركی برای اثبات واكسینه شدن كودك شان نمایش ندهند با جریمه ۵۰۰ یورویی مواجه خواهند شد.
این قانون تصریح كرده كه تمامی كودكان باید قبل از پیوستن به كلاس ها در مقابل طیفی از بیماری های كودكان همچون آبله مرغان، فلج اطفال، سرخك، اوریون و سرخجه واكسینه شوند.
طبق اعلام یكی از مقامات بلندپایه ایتالیا در شهر "بولونیا" در تعطیلات از هر ۵۰۰۰ كودك، ۳۰۰ كودك به درستی واكسینه نشده اند.
این قانون به ظاهر ساده اما با ماه ها سردرگمی و مباحثه به همراه بوده است. در سال ۲۰۱۵ میلادی M5S، یكی از احزاب این كشور با این ادعا كه واكسیناسیون با بیماری های خاصی مانند سرطان خون، مسمومیت، التهاب، ایمونودپرشن، جهش های ژنتیكی موروثی، سرطان، اوتیسم و آلرژی ها ارتباط دارد به مبارزه با واكسیناسیون پرداخت.
این در حالیست كه با مواجه اروپا با دومین شیوع بزرگ خود این حزب به همراه متحدان خود با واكسیناسیون الزامی كه دولت پیشین به تصویب رسانده بود، موافقت نمود.
بنا بر گزارش نیوز ویك، ایالات متحده آمریكا باز مانند اروپا با افزایش چشم گیر روند مبتلاشدن به بیماری های قابل پیشگیری كودكان كه با جنبش ضد واكسیناسیون تحریك می شود، روبه رو شده است. گستردگی این بحران به همراه شیوع سرخك در ایالت واشینگتن، فرماندار این ایالت را بر آن داشت تا در ژانویه سال جاری میلادی (۲۰۱۹) اعلام وضعیت اضطراری ملی كند.1397/12/24
00:51:18
5.0 / 5
4564
تگهای خبر: مدارس , مدرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین