رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی خبرداد

پیاده سازی سند تحول آموزش و پرورش در مدارس دانشگاه آزاد

پیاده سازی سند تحول آموزش و پرورش در مدارس دانشگاه آزاد

به گزارش مدیریت آموزش رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: سند تحول آموزش و پرورش كه در شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه و مورد تأیید مقام معظم رهبری است، در مدارس دانشگاه آزاد اسلامی پیاده سازی و اجرا خواهد شد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، دكتر علی اكبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در همایش «تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و تشریح نقش جامعه دانشگاهی در تحقق اهداف و آرمان ها» كه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تالار شهید مطهری سازمان مركزی برگزار شد، با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت دهه فجر اظهار داشت: از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان انقلاب می گفتند كه این انقلاب ۶ ماه بیشتر دوام نخواهد آورد، اما انقلاب اسلامی حالا وارد چهل سالگی خود شد، برای آنكه این انقلاب یك ریشه ۱۴۰۰ ساله اسلامی و تمدن چند هزار ساله دارد كه بر پایه مكتب انبیاء شكل گرفته است و پایه آن در قلوب مردم قرار دارد.
وی با اشاره به شكل گیری وضعیت بین المللی از قرن نوزدهم میلادی تصریح كرد: انقلاب ۱۷۸۹ فرانسه، انقلاب اكتبر ۱۹۱۷ روسیه و انقلاب اسلامی ایران، سه انقلاب در تاریخ معاصر است كه سایر تحولات تقلید از لیبرالیسم یا كمونیسم بوده و اصالت نداشتند. اما در میان همه این انقلابها، انقلاب اسلامی ایران دارای اصالت است كه این اصالت علت ماندگاری آن است.
دكتر ولایتی با اشاره به دوره صلح مسلح و آغاز جنگ های جهانی خاطرنشان كرد: دوره صلح مسلح منجر به جنگ جهانی اول شد كه بعد از آن جامعه ملل شكل گرفت، با عنایت به نقصها منفی آن جنگ جهانی دوم به وقوع پیوست و بعد از این جنگ جهانی سازمان ملل متحد بر پایه منافع قدرتهای بزرگ جهانی تأسیس شد كه حالا شورای امنیت سازمان ملل برپایه منافع قدرتها تصمیم گیری می كند و هر جا كه قدرتهای بزرگ نتوانستند كارشان را پیش ببرند، مجموعه ای با جنبه بین المللی تولید كردند.
رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در مقابل دو قطبی بودن جهان و جنگ سرد و كنفرانس یالتا به علت آنكه آرمانی پشت آن نبود، منتج به نتیجه نشد و در دوره ای كه عدم تعهد شكل گرفت، نفوذ شرق و غرب باعث گردید كه این مجموعه نتواند آن چنان كه شایسته است به اهداف و آرمان های خود برسد.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با اشاره به شكل گیری بیداری اسلامی متأثر از انقلاب اسلامی ایران در منطقه اظهار داشت: حالا برای نخستین بار است كه ایران متحدین واقعی منطقه ای پیدا كرده است و پس از یك دوره طولانی چند قرن كشورهای منطقه همچون سوریه، عراق، لبنان، تا حدودی افغانستان و اخیراً یمن حول مقاومت اسلامی ایستاده اند و در چنین شرایطی چه آمریكا بخواهد یا نخواهد، باید از سوریه و افغانستان بیرون برود.
وی با تاكید بر اینكه ایران دارای ظرفیت و خصوصیت های خاص منطقه ای است، به مقاله حسنین هیكل سردبیر روزنامه الاهرام مصر اشاره نمود و اضافه كرد: هیكل در مقاله ای عنوان كرده بود كه از قدیم الایام ایرانیان می خواستند حضور و همكاری شان را با كشورهای منطقه تا دریای مدیترانه گسترش دهند كه امروز این مورد محقق شده است.
دكتر ولایتی با اشاره به ریزش ها و رویش های انقلاب اسلامی تصریح كرد: انقلاب اگر ریزش داشت، رویش هایی هم دارد كه نمونه آن جوانان مدافع حرم و امثال شهید حججی و هزاران جوانی است كه آماده اند از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی دفاع كنند و در مقابل آنها دشمن خشت بر آب می زند.
رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان كرد: مشاور امنیتی رئیس جمهور آمریكا گفته بود كه امسال كریسمس را با شكست جمهوری اسلامی ایران جشن می گیرد، اما سرافكنده شد و به تركیه رفت تا در پله اول بتواند با كشورهای منطقه ضد ایران هماهنگی تولید كند كه رئیس جمهور تركیه حتی وقت ملاقات هم نداد و در همان اولین مرحله شكست خوردند و بالاخره پیروزی از آن ملت ایران است.
وی تاكید كرد: انقلاب اسلامی ایران پایدار می باشد، چون كه مردمان آن پای انقلاب ایستاده اند و پایه های انقلاب بر قلوب مردم و پایه های اعتقادی آنها استوار شده است و فرق این انقلاب در مقایسه با انقلاب كمونیستی و لیبرالیستی این است كه بر اعتقادات دیرینه مردم مسلمان تكیه دارد.
دكتر ولایتی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحولات و برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی تصریح كرد: با تحولات بوجود آمده و با وجود افراد پرارزش و كارآمدی كه در مدیریت دانشگاه هستند و این دانشگاه را هدایت می كنند، بسیار امید داریم كه دانشگاه آزاد اسلامی برای كشور و منطقه نمونه و الگو بشود. در هفته جاری وزیر علوم عراق به دانشگاه آزاد اسلامی آمده بود و خواهان اجرای الگوی این دانشگاه در عراق شد.
رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاكید كرد: نام دانشگاه آزاد اسلامی باید با مسما باشد، ازاین رو برای نخستین بار در تاریخ آموزش عالی معاونت علوم انسانی با حضور شخصیت برجسته ای همچون دكتر خسروپناه كه از شخصیت های حوزوی و دانشگاهی هستند، در دانشگاه آزاد اسلامی تشكیل شد.
وی با تاكید بر تحقق وحدت حوزه و دانشگاه، اظهار داشت: علوم انسانی مورد نظر اسلام و ایران جز با هماهنگی تنگاتنگ و وحدت حوزه و دانشگاه محقق نخواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دكتر ولایتی افزود: ما در علوم انسانی حرف های زیادی داریم و خوشبختانه حوزه های علمیه ما از خصوصیت های بالایی برخوردار می باشد كه می تواند در حوزه علوم اسلامی انسانی به ما كمك نماید و ما امید داریم كه با وجود معاونت علوم انسانی بتوانیم در این حوزه تحول تولید نماییم.
رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به سند تحول آموزش و پرورش كه به تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است، اظهار داشت: این سند مورد تأیید مقام معظم رهبری است و ما در حوزه مدارس دانشگاه آزاد اسلامی تلاش داریم تا آنرا پیاده سازی نماییم تا دانشگاه آزاد اسلامی بتواند تمدن ساز باشد و با تلاش افراد كاردان و زحمت كش مانند دكتر طهرانچی و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در واحدها كاری نماییم كه این دانشگاه مورد نظر مقام معظم رهبری و دانشگاهی انسان ساز و تحول ساز باشد.1397/11/16
15:49:12
5.0 / 5
4356
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین