افزایش تعداد بازنشستگان نسبت به شاغلان آموزش و پرورش تا ۴ سال دیگر

افزایش تعداد بازنشستگان نسبت به شاغلان آموزش و پرورش تا ۴ سال دیگر

مدیریت آموزش: مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بازنشستگان با اشاره به وجود ۳۰۵ كانون و ۸۵۰ هزار بازنشسته آموزش و پرورش در كشور اظهار داشت: تا چهار سال دیگر تعداد بازنشستگان بیشتر از شاغلان خواهد شد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، احمد صافی در دیدار وزیر رفاه با روسای كانون های بازنشستگی آموزش و پرورش كه در وزارت رفاه برگزار گردید اظهار نمود: اتاق فكر ما در آموزش و پرورش، شورای عالی آموزش و پرورش است و بنده در گذشته مسئول شورای عالی بودم و الان نماینده بازنشستگان هستم.
وی ادامه داد: ۳۰۵ كانون و ۸۵۰ هزار بازنشسته داریم كه ۱۰۵ هزار نفر آنها از استان تهران اند. تا چهار سال دیگر تعداد بازنشستگان بیشتر از شاغلان خواهد شد. حالا برخی استان ها مانند اصفهان و یزد هم اینطورند.
به قول وی، بازنشستگان سرمایه اجتماعی و فرصتی برای انتقال تجارب هستند.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، كردونی، رئیس كانون بازنشستگان استان خوزستان باز با اشاره به همدلی مجلس، دولت و مردم اظهار داشت: از یك سو از ناتوانی خود سخن می گوییم اما از توانمندی های خود باز سخن می گوییم. هركدام از بازنشستگان می توانند بازوهای خوبی برای صندوق بازنشستگی كشوری باشند.
وی ادامه داد: امكانات در كشور جزیره ای شده، چطور می توان اینها را یكی كرد؟ نگوییم یك بیمارستان خصوصی است یكی دولتی است و یكی تامین اجتماعی است.
وی با اشاره به اینكه امروز می توانیم برای استانداران و سایر مسئولان مشاوران خوبی باشیم اظهار داشت: به آگاهی بخشی و آموزش نیاز داریم و اگر درباره بیماری هایی چون آلزایمر به خانواده ها آموزش بدهیم می توان آنرا عقب انداخت. دید هم افزایی و همگرایی را در میان بازنشستگان، دولت و مجلس طوری احداث نماییم كه از مشكلات عبور نماییم.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، رستمی، رئیس كانون بازنشستگان استان فارس باز با اشاره به لزوم اشتغال فرزندان در شركت های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی اظهار داشت: كارتی به نام منزلت داریم ولی بازنشسته ها به آن كارت مذلت می گویند؛ یا خدمات را بهینه كنید یا لغوش كنید.
وی ادامه داد: پرداخت حقوق های ما قبلا تاخیر داشت ولی حالا با تلاش های انجام شده ۲۵ و ۲۶ هرماه پرداخت می شود، اما بیشتر از یكسوم حقوق بازنشسته ها كسورات و اضافه كاری است كه دیر پرداخت میگردد و در آذر و آبان جاری باز شیب كندی داشته است كه درخواست می نماییم این روند تسهیل شود.
وی به بیمه جانبازان و آزادگان اشاره نمود و اظهار داشت: بیمه اینها را بنیاد شهید قطع كرده است. بیمه جانبازان شاغل را دستگاه ها تقبل كرده اند ولی جانبازان بازنشسته را كسی تقبل نكرده است.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، شعبانی از كانون بازنشستگان استان مازندران باز در این دیدار با اشاره به اینكه همواره كار معلم خدمت و تدریس و آموزش بوده است اظهار داشت: بتدریج همچنین كه پا به سن گذاشتیم متوجه شدیم هركس زورش بیشتر است بهره اش بیشتر است. در جامعه حق ضعیف باید بدون لكنت از قوی گرفته شود. انتظار داریم قانون نظام هماهنگ پرداخت حقوق اجرا شود.
وی ادامه داد: از وزیر رفاه و نمایندگان مجلس می خواهیم كمك كنند تا این قانون اجرا شود.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، شفاهی، رئیس كانون بازنشستگان استان قزوین باز با اشاره به وضعیت بازنشستگان و نابسامانی های موجود اظهار داشت: اینها مدیران كانون ها را رنج می دهد. وقتی بازنشسته ها به ما بازگشت می كنند فقط می شنویم و كاری از دستمان برنمی آید.
وی ادامه داد: از منابع اقتصادی به نفع بازنشستگان كمك بگیرید. بودجه 15هزار میلیارد تومانی برای سال آینده بخشی از مطالبات بازنشستگان را تامین می كند. هنوز زیر خط فقر هستیم. هدفمندی یارانه ها غیر هدفمند بود.
شفاهی اظهار داشت: بازنشستگان صادق ترین و شفاف ترین افراد هستند و باید كمك نماییم آبروی آنها حفظ شود.
ادامه دارد


1397/10/18
14:55:23
5.0 / 5
4147
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین