وجود ۲۳ هزار كلاس درس فرسوده در تهران

وجود ۲۳ هزار كلاس درس فرسوده در تهران

به گزارش مدیریت آموزش مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران از وجود ۲۳ هزار كلاس درس فرسوده در استان تهران اطلاع داد كه نیازمند تخریب، نوسازی و بازسازی هستند.


علی شهری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه در استان تهران حدود ۲۳ هزار كلاس درس فرسوده وجود دارد، اظهار نمود: در شهر تهران ۷۱۰۴ كلاس درس و در شهرستان های تهران ۱۳۹۰ كلاس درس نیازمند تخریب و بازسازی هستند؛ همینطور ۸۷۰۸ كلاس در شهر تهران و ۵۴۶۲ كلاس درس در شهرستان های تهران هم نیازمند مقاوم سازی هستند.

وی ادامه داد: تعدادی مدرسه با عمر بالای ۶۰ سال هم در شهر تهران وجود دارد كه در دل همین آمار مدارس نیازمند تخریب و بازسازی و یا مقاوم سازی قرار می گیرند.

مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به اینكه در این حوزه با مشكلاتی همچون تامین زمین در تهران روبرو می باشیم اظهار داشت: علاوه بر این بعنوان مثال امروز اگر مدرسه ۹ كلاسه را تخریب نماییم دیگر نمی توانیم یك مدرسه ۹ كلاسه جدید به جای آن بسازیم و باید مدرسه را سه یا چهار كلاسه بسازیم، چونكه استانداردهای ساخت فضاهای آموزشی به نسبت دهه های گذشته تغییر كرده اند.

شهری اضافه كرد: تهران به لحاظ فضاهای آموزشی به نسبت دیگر استانهای كشور شرایط مطلوبی ندارد و می بایست مدارسی جدید راه اندازی شود تا سرانه فضای آموزشی استان را به شرایط استاندارد برسانیم.

وی با اشاره به اینكه سرانه استاندارد فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز ۸.۳۹ متر مربع است اظهار نمود: این در شرایطی است كه حالا سرانه فضای آموزشی در تهران به ازای هر دانش آموز ۴.۵۲ متر مربع است كه با سرانه مطلوب فاصله قابل توجه دارد و باید ۱۱۱۵ مدرسه با ۱۵ هزار و ۷۲۵ كلاس درس جدید بسازیم تا به سرانه میانگین كشور برسیم.
1397/10/11
23:20:38
5.0 / 5
4239
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین