جلسه كمیسیون آموزش درباره برخورد با خاطیان آتش سوزی مدرسه زاهدان

جلسه كمیسیون آموزش درباره برخورد با خاطیان آتش سوزی مدرسه زاهدان

مدیریت آموزش: سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: در جلسه امروز كمیسیون با حضور وزیر آموزش و پرورش بررسی كردیم كه درباب مدرسه زاهدان آموزش و پروش و هیئت رسیگی به تخلفات كاركنان این وزارت خانه چه برخوردی با عوامل خاطی داشته است.


میر حمایت میرزاده در گفت و گو با ایسنا درباب جلسه امروز كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جلسه امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش، معاونان ایشان درباب حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان برگزار شد، بررسی كردیم كه آموزش و پروش و هیئت رسیگی به تخلفات كاركنان آموزش و پرورش در این خصوص چه برخوردی با عوامل خاطی داشته است، در این خصوص توضیحات مفصلی نمایش شد.
وی ادامه داد: مقرر شد آقای وزیر آموزش و پرورش ظرف یك هفته گزارشی مكتوب به كمیسیون عرضه كنند و در آن گزارش تشریح كنند با چه افرادی در چه پست ها و چه سطوحی برخورد شده و چه تصمیماتی در این خصوص گرفته شده است. همین طور مقرر شد كه ظرف دو هفته آموزش و پرورش راهكارهای عملی خودرا به جهت اینكه چنین حادثه ای تكرار نشود به كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عرضه نماید.
سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: برخی از نمایندگان از وزیر آموزش و پرورش سوالاتی داشتند، سوال آقای وقف چی درباره عزل و نصب مدیركل آموزش و پرورش زنجان بود كه نماینده سئوال كننده قانع نشد و این سئوال برای تصمیم گیری به هیئت رئیسه ارجاع شد. همین طور سوال خانم سیده فاطمه ذوالقدر درباب مهدهای كودك و هزینه های آن برای كارمندان دولت بود كه سپس توضیحات وزیر نماینده سئوال كننده قانع شد.
میرزاده عنوان كرد: سئوال آقای جبار كوچكی نژاد درباب اجرای نظام رتبه بندی، بی توجهی به نیروهای مشاوره، دانشگاه شهید رجایی و سند تحول بود كه دو هفته برای نمایش گزارش به كمیسیون به وزیر آموزش و پرورش وقت داده است. سئوال آقای احمدی لاشكی در این خصوص بود كه چرا با وجود مصوبه مجلس آیین نامه اجرایی قانون استخدامی تعیین تكلیف معلمان حق التدریس با وجود گذشته سه ماه تدوین نمی‎شود، چرا دو نفر طبق قانون از نمایندگان كمیسیون آموزش برای تدوین آیین نامه دعوت نشده است كه دو هفته هم به وزیر آموزش و پرورش فرصت داده شد كه گزارش درباب این طرح به كمیسیون عرضه كنند.1397/10/10
14:44:22
5.0 / 5
4319
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین