مدیركل آموزش و پرورش خراسان رضوی عنوان كرد؛

تدریس ۲ هزار معلم بازنشسته در مدارس خراسان رضوی

تدریس ۲ هزار معلم بازنشسته در مدارس خراسان رضوی

مدیریت آموزش: مدیركل آموزش و پرورش خراسان رضوی از بكارگیری مجدد ۲ هزار معلم بازنشسته در مدارس این استان آگاهی داد.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، قاسمعلی خدابنده ظهر یكشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی كه در استانداری خراسان رضوی برگزار گردید اظهار نمود: امسال ۵ هزار و۲۰۰ نفر از فرهنگیان استان شرایط بازنشستگی را داشتند كه به حدود ۲ هزار نفر از آنها استمرار خدمت داده شده است.
وی اضافه كرد: امسال با كمبود ۱۳ هزار معلم مواجه بودیم كه از راه استمرار خدمت، بكارگیری نیروهای حق التدریس آزاد، استفاده از خرید خدمات آموزشی، كاهش كادر اجرایی مدارس و ادغام مدارس كم جمعیت توانستیم این كمبود را جبران نماییم.
مدیركل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: تلاش می نماییم در امتداد طرح توسعه متوازن، دانش آموزان را به سمت رشته های فنی و حرفه ای و كاردانش هدایت نماییم و هم اكنون حدود ۴۲ درصد دانش آموزان در مقطع فنی و حرفه ای و كاردانش مشغول به تحصیل هستند كه ۳ درصد بیشتر از میانگین كشور است.
خدابنده در ادامه اظهار داشت: در حال حاظر حدود ۳۶ درصد مدارس استان كه ۱۶ هزار و ۱۵۰ كلاس درس را شامل میگردد فاقد سیستم گرمایشی متمركز استاندارد است و اعتبار لازم برای اصلاح سیستم گرمایشی مدارس حدود ۸ میلیارد تومان است كه با عنایت به نوسانات قیمتی اخیر فقط كفاف ۱۶۰ مدرسه را می دهد.
وی درباب ساخت كلاس های جدید درس در خراسان رضوی باز بیان كرد: سال جاری ۱۶۹ پروژه با ۸۴۳ كلاس درس را در استان افتتاح كردیم و ۵۰۰ پروژه باز در حال ساخت است.

1397/10/02
16:05:24
5.0 / 5
4358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین