با هدف جلب مشاركت های مردمی انجام می شود

اجرای طرح یاوران نماز در مدارس

اجرای طرح یاوران نماز در مدارس

به گزارش مدیریت آموزش، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به اجرای طرح یاوران نماز در مدارس، هدف از اجرای این طرح را جلب مشارکت مردم و استفاده از ظرفیت های مردمی برای پیشبرد اهداف تربیتی دانست.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، اصغر باقرزاده با تاکید براینکه یکی از سیاست های دولت مردمی و وزارت آموزش و پرورش، مردمی سازی نظام تعلیم و تربیت است اظهار نمود: در این خصوص اقدامات مختلفی درحال انجام است؛ معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش هم در این راه پیش قدم است تا در جهت اجرایی شدن این سیاست ها و در زمینه جلب مشارکت اعم مردم، مانند والدین، دانش آموزان، گروههای مردمی و جهادی، موسسات و نهادها همینطور دلسوزان نظام تعلیم و تربیت گام بردارد و در این حوزه مشارکت فعال داشته باشد.
باقرزاده اضافه کرد: سیاست ما اقامه هرچه باشکوه تر و گسترده تر نماز در مدارس است؛ تحقق این امر نیازمند اینست که تمام عوامل، زمینه جلب مشارکت را در این امر فراهم نمایند.
معاون پرورشی و فرهنگی اظهار نمود: حالا این زمینه تحت عنوان یاوران نماز فراهم گشته است که ما از ظرفیت والدین و همه دلسوزان این زمینه برای کیفیت بخشی به امر اقامه نماز کمک بگیریم.
باقرزاده اظهار داشت: از افراد علاقمند به مشارکت در طرح یاوران نماز دعوت می شود از راه کارشناسان قرآن، عترت و نماز ادارات آموزش و پرورش یا از راه سامانه نورینو اعلام آمادگی کنند. این افراد در سامانه نورینو می توانند جنبه های مشارکتی خویش را به منصه ظهور برسانند و کمک کنند تا ما با سرعت بیشتری بحث اقامه نماز را در مدارس توسعه دهیم.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی اظهار داشت: در این خصوص گامهای دیگری مانند برگزاری مسابقات، توسعه امر اقامه نماز، آموزش عملی نماز، آموزش صحیح خوانی نماز و آموزش قرآن به دانش آموزان بعنوان ظرفیت هایی است که میتوان با کمک داوطلبانه مردمی اجرایی کرد.1401/11/18
10:25:49
5.0 / 5
302
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین