در گزارش مدیریت آموزش مطرح شد؛

ضرورت تغییر پروتکلهای بهداشتی

ضرورت تغییر پروتکلهای بهداشتی

رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی اظهار داشت: پروتکلهای ستاد ملی مبارزه با کرونا با شرایطی که بتوان آموزش حضوری را توسعه داد؛ چندان تطابق ندارد.حمیدرضا عظمتی ریاست دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بحث بازگشایی مدارس و دانشگاه ها مورد توجه دولت و وزارت خانه های متبوع بوده و ما چنین آمادگی را داریم، اظهار داشت: حتی در زمان شیوع کرونا هم کلاس های تحصیلی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی فعال بوده؛ در واقع باید از واژه دیگری مثل شروع مجدد آموزش حضوری استفاده نماییم، چونکه دانشگاه ها در دوران کرونا فعال و باز بودند.
عظمتی با اشاره به اینکه ما درحال آمادگی برای توسعه دامنه آموزش حضوری هستیم؛ اضافه کرد: درحال تدارک شرایط لازم برای آموزش حضوری در خوابگاه ها، امور تغذیه، کلاس های درس و امثال اینها هستیم.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا همه مقاطع تحصیلی، آموزش حضوری خواهند داشت؛ اظهار داشت: اساس و مبنا بر این است که تمام مقاطع تحصیلی حداکثر شرایط آموزش حضوری را فراهم نمایند. چون که آموزش حضوری ضروری است؛ البته بر مبنای بخشنامه هایی که وجود دارد، بخشی از آموزش یعنی حدود ۴۰ درصد می تواند غیر حضوری باشد که این مساله به ما برای تحقق آموزش ترکیبی مشتمل بر آموزش حضوری و مجازی کمک می نماید.
رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با اشاره به اینکه بزرگترین چالشی که امروز دانشگاه ها با آن مواجهند بحث پروتکلهای ستاد ملی مبارزه با کرونا است؛ اظهار نمود: پروتکلهای ستاد ملی مبارزه با کرونا با شرایطی که بتوانیم آموزش حضوری را توسعه دهیم، چندان تطابق ندارد. این نیازمند این است که ستاد مربوطه یک بازبینی در پروتکل ها داشته باشد. دانشگاه ها آمادگی دارند در بخش های مختلف شامل دفاعیه ها، رساله ها حضوری شوند که در این دو سال در رویارویی با کرونا با حداکثر توان موجود به صورت حضوری فعالیت خویش را انجام دادند.
عظمتی اضافه کرد: به هر حال دانشگاه هایی که بستر فنی هم دارند و مهارت محور هستند خیلی امکان یادگیری از راه دور را ندارند یا نمی توانند آموزش هایی باکیفیت بالا را ارائه نمایند.
وی با تکیه بر این که دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی یک دانشگاه مأموریت گرا است، تصریح کرد: در دانشگاه ما به سبب این که دانشجویان در واقع دانشجو- معلم هستند معمولا دوز سوم واکسن خویش را هم زده اند. به این جهت فکر نمی کنم ما در بحث پوشش واکسیناسیون دانشجویان با مساله خاصی مواجه باشیم.

1400/11/05
20:32:41
0.0 / 5
336
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , توسعه , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین