ضرورت توجه به ظرفیت دختران دانش آموز

ضرورت توجه به ظرفیت دختران دانش آموز

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: بیشتر از ۱۵ میلیون دانش آموز داریم که حدود نیمی از آنها دخترند و باید به این ظرفیت ها بیشتر از پیش توجه گردد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، یوسف نوری در همایش بانوی خردمند که به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) و بزرگداشت روز زن و مقام مادر که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد ضمن اشاره به جایگاه و سیره حضرت زهرا (س) اظهار نمود: امروز شاید برای ما در نظام تعلیم و تربیت پرداختن به سیره تربیتی ایشان مهم ترین ذکر باشد.
وی ادامه داد: بیشتر از ۶۰۰۰ شهید زن در دوران دفاع مقدس داریم که ۵۰۰ نفرشان در خط مقدم به شهادت رسیدند. شهدای بزرگی که نامدار بودند و شهرت جهانی یافتند و کسانی چون امام (ره) از تهذیب نفس به این جایگاه رسیدند.
وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به روش تربیتیِ الگویی حضرت زهرا که وقف لباس عروسی اش در شب عروسی همچون مصادیق آن است اظهار داشت: ایشان برای مردم کار می کرد. موعظه حسنه، روش تربیتی دیگر حضرت زهراست. ظلم ستیزی در اینجا بسیار مهم می باشد که در نهایت تبدیل به جهاد خواهد شد و در بیانات روز گذشته رهبری هم مورد تاکید قرار گرفت.
نوری اضافه کرد: از ۸۰۰ هزار تا یک میلیون همکار شاغل در آموزش و پرورش حدود نیمی، زنان هستند. زنان کارها را با جدیت بیشتری پیگیری می کنند. همینطور آنها به علت برخورداری از طبعی لطیف، امور را با ظرافت های خاص خود در مدارس پیش می برند. بیشتر از ۱۵ میلیون دانش آموز هم داریم که حدود نیمی از آنها دختراند و باید به این ظرفیت ها بیشتر از یپش توجه گردد.
منبع:

1400/11/04
21:50:11
0.0 / 5
308
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین