تدابیر بطحائی برای برگزاری مراسم ۱۳ آبان

تدابیر بطحائی برای برگزاری مراسم ۱۳ آبان

مدیریت آموزش: وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: با اشاره به تهدیدات آمریكا و آغاز تحریم ها در ۱۳آبان، برگزاری مراسم ۱۳آبان امسال بسیار مهم تر از سال های قبل است و باید خیلی پررنگ تر از قبل برگزارشود، برای شهر تهران هم باید كمیته ای برای هرچه باشكوهتر برگزارشدن این مراسم تشكیل گردد تا از این طریق پیام مهمی به آمریكا بدهیم.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سیدمحمد بطحایی در انتها گردهمایی مشترك اعضای شورای معاونان و مدیران كل آموزش وپرورش استان های كشور در اردوگاه شهید باهنر تهران اظهار نمود: سند تحول تنها برنامه آموزش و پرورش است كه با تصویب زیر نظام ها به اجرای آن نزدیك شده ایم.
وی ادامه داد: مدیران آموزش و پرورش نباید تنها در آموزش وپرورش كار كنند بلكه باید مسائل جامعه هم توجه داشته باشند.
وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد: با اشاره به تهدیدات آمریكا و آغاز تحریم ها در ۱۳آبان، برگزاری مراسم ۱۳آبان امسال بسیار مهم تر از سال های قبل است و باید خیلی پررنگ تر از قبل برگزارشود، برای شهر تهران هم باید كمیته ای برای هرچه باشكوهتر برگزارشدن این مراسم تشكیل گردد تا از این طریق پیام مهمی به آمریكا بدهیم.
بطحایی تصریح كرد: باید تمام موانع مدرسه محوری را كنار بزنید؛ هرچند به ضرر خود مدیران باشد و برنامه هایی در این خصوص اجرا خواهیم كرد.
وی از تهیه پیش نویسی برای تبدیل مدارس به سازمانی ثابت با هدف جلوگیری از ورد معلم مازاد به مدارس اطلاع داد و اضافه كرد: مدیران كل برای اجرای نهضت ملی حفظ قرآن در سال تحصیلی جاری تلاش كنند.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: مدیران مدارس باید كاملا با وظایف خود آشنا باشند و مدیران مناطق باید مدیران مدارس را در مورد مسائل امنیتی و نكات مدیریتی مدارس آشنا كنند و در مورد مصادیق خطرآفرین در فضای مدارس مدام باید یادآوری و تذكر داده شود؛ ضروری می باشد مدارسی كه بخاری نفت سوز و وسایل گرمایشی دارند نكات ایمنی را به دقت رعایت نمایند.
بطحایی با اشاره به تعامل و رابطه بیشتر مدیران كل استان ها با مدیران مدارس و مناطق، اظهار داشت: حتما با این رویكرد خطرات كاهش پیدا خواهند كرد و مدیران حرفه ای تر عمل خواهند كرد.
وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد: دستورالعملی از حوزه معاونت پرورشی در مورد نماز ابلاغ گردیده است كه جدیت و پیگیری شما در اجرا و برگزاری مطلوب این دستورالعمل را می طلبد.
بطحایی در ادامه تصریح كرد: آموزش و پرورش دستاوردهای خوب زیادی دارد، اخبار خوب را مخابره و منعكس كنید تا اخبار منفی و مایوس كننده به جامعه تزریق نشود.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه در تحلیل سازمانی یك مدیر خوب باید سیگنال خطر را دریافت كند، خاطرنشان كرد: در ستاد كار گروهی تشكیل شده است كه با پیش بینی اتفاقات، مدیریت بحران داشته باشیم و سیگنال هایی كه امكان دارد خطر را به بحران برساند شناسایی نماییم و برای آنها اقدام نماییم و در استان ها باید این كارگروه شكل بگیرد.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با اشاره به اینكه از چند صدایی اجتناب نماییم و یكصدا باشیم، اظهار داشت: با اعضای تشكل های معلمان از هر جناح و دسته ای نشست های هم اندیشی داشته باشید تا از مطالبات و پیشنهادات و انتقادات آنان آگاه شوید.
وزیر آموزش و پرورش بر لزوم آموزش حقوق شهروندی تصریح كرد و اظهار داشت: آموزش هایی در این زمینه در حال تهیه و تدوین است كه ابلاغ خواهد گردید و نیاز به حمایت مدیران كل استان ها برای اجرای مطلوب و موثر دارد.
1397/08/05
15:12:14
5.0 / 5
5020
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین