گلایه وزیر آموزش و پرورش از شكل گیری رقابت های فردی در مدارس

گلایه وزیر آموزش و پرورش از شكل گیری رقابت های فردی در مدارس

مدیریت آموزش: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه از سال های گذشته با مشكل رقابت های فردی در مدارس روبرو می باشیم اظهار داشت: باید این مورد برعكس شود و به جای آن فعالیت های جمعی و گروهی را توسعه دهیم.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سیدمحمد بطحائی در مراسم افتتاحیه كشوری پنجمین دوره المپیاد درون مدرسه ای كه در مدرسه حضرت خدیجه (س) منطقه ۱۸ برگزار شد، با اشاره به اینكه تربیت بدنی همچون مهم ترین فعالیت هایی است كه در مدارس اجرا می گردد اظهار نمود: كم توجهی به امر ورزش در حوزه دختران بیشتر احساس می گردد.
وی ادامه داد: مدرسه باید به گونه ای باشد كه منجر به بروز خلاقیت ها و نوآوری ها شود. مدرسه و محیط اطراف آن مجموعه ای از توانمندی های عظیم است كه در مجموع منتج به خروجی های موفق می گردد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه در هفته پیوند اولیا و مربیان قرار داریم عنوان كرد: انجمن اولیا و مربیان می تواند در شاد كردن محیط مدرسه نقش داشته باشد.
وی به المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای هم اشاره نمود و آنرا گام جدی برای ارتقای ورزش دانست و اظهار داشت: در قالب این طرح، همه توانمندی ها و ظرفیت های لازم برای دانش آموزان به كار گرفته می گردد.
بطحائی با اشاره به اینكه البته از چندین سال قبل با مشكل رقابت های فردی در مدارس روبرو می باشیم اظهار نمود: باید این مورد را برعكس نماییم و به جای آن فعالیت های جمعی و گروهی را توسعه دهیم. باید یاد بگیریم چطور با یكدیگر در تعامل باشیم. خوشبختانه المپیادهای درون مدرسه ای به این اصل مهم توجه دارد.
وزیر آموزش و پرورش افزود: هر فردی در یك زمینه خاص نخبه و توانمند است و معلمان وظیفه دارند زمینه های نخبگی و استعداد برتر را شناسایی كنند كه این فرصت هم در المپیاد درون مدرسه ای وجود دارد.
وی با اشاره به اینكه باید همه دانش آموزان در المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای شركت نمایند تصریح كرد كه مبادا این برنامه هم مانند برنامه های سال های گذشته صرفا با شماری از دانش آموزان پیش رود.1397/07/29
18:46:39
5.0 / 5
4802
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین