معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش:

نمی توانند مغزهایمان را از خلاقیت تحریم كنند

نمی توانند مغزهایمان را از خلاقیت تحریم كنند

مدیریت آموزش: معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه دیوار تحریم ها بسیار كوتاه تر از بلندای همت، خلاقیت و اراده استوار مردم ایران است، اظهار داشت: شاید در یك زمان كوتاه بتوانند كالا، دارو و اشیای ضروری را از این ملت دریغ كنند، اما نمی توانند مغزهایمان را از خلاقیت، نوآوری، اندیشیدن و كشف راه های جدید تحریم كنند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، رضوان حكیم زاده در افتتاحیه هفتمین جشنواره كشوری جابربن حیان به نمایندگی از ۳۰۰ هزار آموزگار و كارگزار دوره ابتدایی و ۸ میلیون دانش آموز ابتدایی، بیان كرد: وجود آموزش و پرورش و تحصیل فرزاندانمان را مدیون میرزا حسن رشدیه هستیم.
حكیم زاده با اشاره به اینكه برای تحقق اقتصاد دانش بنیان مد نظر مقام معظم رهبری چاره ای جز شروع از دبستان ها و پیش دبستانی ها نداریم، اظهار داشت: آن هایی كه با ذهن های كوچك، محدود و مادی نگرشان تصور كرده اند می توانند اراده ملتی را به بند كشند و تحریم كنند، اعلام می نماییم كه بیش تر از گذشته دلمان به آینده روشن است.
وی ادامه داد: یكی از اقدامات تحولی آموزش و پرورش در جهت سند تحول بنیادین و چرخش از آموزش صرف و حفظ محفوظات به پرورش دانش آموزان فكور و پژوهنده و تدریس مبتنی بر پژوهش همین جشنواره جابربن حیان است كه پروژه های علمی دانش آموزان ابتدایی كشور را به نمایش می گذارد.
حكیم زاده بیان كرد: جشنواره جابر باید تعمیم پیدا كرده و كل جریان آموزش در دوره ی ابتدایی را در بر بگیرد تا دانش آموزان بتوانند در یك محیط شاداب و امن با همكاری و مشاركت بدون رقابت با هم كار كنند و مسائل درسی را به مسائل واقعی زندگی پیوند زنند تا بدین سان فاصله بین آموزش های مدرسه ای و مسائل و مشكلات جامعه برداشته شود.
وی ادامه داد: به جای اینكه وقت دانش آموزان صرف حفظ مطالبی شود كه در آینده به كارشان نخواهد آمد، باید با درك بهتر علم، آموخته های آنان برای حال و آینده كشور و جهان مفید واقع شود.
حكیم زاده در انتها با اشاره به اینكه نمایشگاه طرح "عید و داستان" در كنار جشنواره جابر برپاست، افزود: این طرح عید امسال با هدف تقویت مهارت های نوشتن، خواندن و پرورش قوه ی تخیل و خلاقیت دانش آموزان در جهت رویكردهای اصلی معاونت ابتدایی در خصوص بازگشت به بسترهای مناسبی كه برای تربیت كودكان در این دوره فراهم هستند، اجرا شد و پیك های نوروزی كه از همه یك فعالیت یكسان طلب می كرد، كنار گذاشته شد.1397/06/01
15:42:34
5.0 / 5
4515
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین