مدیركل امور اداری و تشكیلات آموزش و پرورش خبر داد

آغاز بررسی مدارك و مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی از شنبه

آغاز بررسی مدارك و مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی از شنبه

مدیریت آموزش: مدیركل امور اداری و تشكیلات وزارت آموزش و پرورش از شروع فرآیند بررسی مدارك و مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی از ۱۳ مرداد اطلاع داد.


یارمحمد حسین بُر در گفت وگو با ایسنا، درباره زمان شروع مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار نمود: دومرحله داریم؛ بررسی مدارك و مصاحبه كه این فرآیند از ۱۳ مرداد شروع خواهد شد.
وی ادامه داد: مراحل مصاحبه و گزینش تا شهریور به اتمام می رسد و پذیرفته شدگان نهایی از مهر ماه وارد دانشگاه فرهنگیان شده و دوره یكساله مهارت آموزی را می گذرانند.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، كارنامه اولیه داوطلبان شركت كننده در پنجمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی همچون وزارت آموزش و پرورش هفتم مرداد از جانب سازمان سنجش اعلام گردید. این آزمون برای ۴۲۷ هزار و ۷۰۱ داوطلب در ۱۳۹ شهرستان و ۲۳۴ حوزه امتحانی در ۱۵ تیرماه جاری برگزار گردید و مقرر است ۱۸ هزار و ۱۹۸ نفر جذب شوند كه ظرفیت استخدامی وزارت آموزش و پرورش در این دوره از آزمون استخدامی ۱۷ هزار و ۳۴۷ نفر است.
در همین راستا سازمان اداری و استخدامی كشور با عنایت به اعلام اسامی چند برابر ظرفیت پنجمین آزمون استخدامی متمركز دستگاه های اجرایی كشور اطلاعیه ای منتشر نموده كه در آن آمده است معرفی داوطلب برای انجام مصاحبه استخدامی به منزله قبولی فرد تلقی نمی گردد، بلكه در گزینش نهایی با عنایت به شغل محل انتخابی و برپایه مجموع نمرات فضلی داوطلبان معرفی شده با وزن ۷۰ درصد آزمون كتبی و ۳۰ درصد مصاحبه استخدامی به تعداد یك برابر ظرفیت (به ترتیب نمره فضلی) و سایر شرایط مندرج در دفترچه راهنمای آزمون استخدام مذكور صورت خواهد گرفت.
همینطور معرفی شدگان در این مرحله (چند برابر ظرفیت) موظف می باشند به سامانه های استانی اداره كل آموزش و پرورش محل مورد تقاضا جهت اطلاع از زمان و مكان بررسی مدارك و مستندات، مصاحبه استخدامی و... رجوع كنند و بدیهی است عدم رجوع معرفی شدگان جهت انجام مراحل مزبور در زمان مقرر به منزله انصراف بوده و داوطلب دراین خصوص حق اعتراض نخواهد داشت.
بر طبق این گزارش، گذراندن دوره یك ساله مهارت آموزی و موفقیت در آزمون جامع دوره مزبور، مطابق ضوابط و مقررات اعلام شده از جانب دانشگاه مجری دوره برای پذیرفته شدگان نهایی دارای سهمیه (ایثارگران، معلولین) و سایر داوطلبان، الزامی است و محل برگزاری دوره یك ساله مهارت آموزی پس از قبولی نهایی، توسط دانشگاه های مجری دوره مهارت آموزی اعلام خواهد شد. همینطور بخشی از هزینه های برگزاری دوره یك ساله مهارت آموزی (خدمات آموزشی و رفاهی) برعهده داوطلب خواهد بود و چنانچه پذیرفته شدگان در طول برگزاری دوره یكساله مهارت آموزی از ادامه روند آن و اشتغال منصرف شوند؛ وزارت آموزش و پرورش به تشخیص خود نسبت به محاسبه و دریافت هزینه آزمون، مصاحبه استخدامی و برگزاری دوره اقدام خواهد نمود.
طبق این اطلاعیه دانشگاه مجری دوره یك ساله مهارت آموزی، مسئولیتی در قبال اسكان و تغذیه مهارت آموزان ندارد و در صورت تقاضای مهارت آموز و وجود امكانات، عرضه خدمات با دریافت هزینه مربوط امكان پذیر خواهد بود.1397/05/11
23:11:31
5.0 / 5
4794
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین