واگذاری ۲۵ مدرسه دولتی به بخش خصوصی در عربستان

واگذاری ۲۵ مدرسه دولتی به بخش خصوصی در عربستان

مدیریت آموزش: مقامات عربستان سعودی بعنوان بخشی از اصلاحات اقتصادی طراحی شده به منظور كاهش فشار مالی بر دولت این كشور نسبت به واگذاری ۲۵ مدرسه دولتی به بخش خصوصی دستور داده اند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، دولت عربستان هفته گذشته اعلام نموده یكی از اهداف تعیین شده در این كشور، كسب ۹ تا ۱۱ میلیارد دلار درآمد غیرنفتی دولتی با استفاده از خصوصی سازی بوده و در این روند خصوصی سازی مدارس از نخستین گام ها به حساب می آید.
اداره اطلاع رسانی رسمی عربستان سعودی بدون عرضه جزئیات اعلام نموده كه كابینه وزرای این كشور یه كمیته نظارتی برای بخش آموزش و پرورش و اجرای طرح "مدارس خصوصی" تشكیل داده است.
این طرح بخشی از برنامه اصلاحات وزارت آموزش و پرورش تحت چشم انداز ۲۰۳۰ و برنامه ای گسترده و تحت حمایت محمد بن سلمان به منظور اصلاح اقتصاد این كشور است.
این وزارت خانه در ماه ژانویه اعلام نموده بود مناقصه ای جهت واگذاری امتیازی طولانی مدت برای طراحی، ساخت، تامین مالی و ابقای امكانات ۶۰ مدرسه در جده و مكه از مهدكودك ها تا مدارس متوسطه برگزار خواهد نمود.
به گزارش رویترز، در گذشته دولت عربستان تمامی بودجه لازم برای این زیرساخت ها را به تنهایی تامین می كرد اما كاهش قیمت جهانی نفت در سال ۲۰۱۴ به شدت بودجه دولت این كشور را تحت تاثیر قرار داد و مقامات را به دنبال جذب مشاركت سرمایه گذاران خصوصی فرستاد.1397/02/14
21:01:01
5.0 / 5
5401
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین