وزیر آموزش و پرورش:

راه اندازی شبكه ملی آموزش و پرورش

راه اندازی شبكه ملی آموزش و پرورش

به گزارش مدیریت آموزش وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: شبكه ملی آموزش و پرورش در بررسی صدمه های اجتماعی راه اندازی و در اردیبهشت ماه سال جاری رونمایی می گردد.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مركز خبر حوزه، سید محمد بطحایی ظهر پنج شنبه در دیدار با آیت الله العظمی مكارم شیرازی ضمن عرضه گزارشی از فعالیت های یكساله وزارت متبوع خود، اظهار نمود: در هشت ماه اخیر با استقرار دولت دوازدهم تلاش هایی را شروع كرده ایم، ماموریت های ما نباید تنها در حد مأموریت های آموزشی باشد، باید این مأموریت ها را تغییر داد و بخشی از آن معطوف به مهارت هایی باشد كه جامعه به آنها نیاز دارد.
وی تصریح كرد: مهارت های زندگی، سبك زندگی اسلامی و ایرانی، چگونگی مواجهه با تهدیدات و خطرات از موضوعاتی است كه نظام آموزش و پرورش باید وارد این حوزه ها شود، باید حجم فعالیت ها را برای مهارت های شناختی كاهش دهیم و وارد این نوع مهارت ها شویم، تا دانش آموزان مواجهه منطقی با خطرات داشته باشند ازاین رو بر این اساس برنامه هایی را تنظیم كرده ایم.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: یكی از راهبردهای مهم، تعامل با خانواده ها است بخصوص در فضای مجازی این ارتباطات گسترده با خانواده ها امری ضروری می باشد زیرا عدد و رقم های نگران كننده ای در مورد صدمه های اجتماعی خدمت مقام معظم رهبری عرضه كرده ایم، ولی این آمار حتی اگر كم باشد زیبنده نظام آموزشی ما نیست.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بعضی از این معضلات اظهار داشت: استفاده از مواد توهم زا، مواد مخدر و خودكشی هر چند با درصدهای بسیار اندك اما مسائل جدی است كه در دستور كار وزارتخانه قرار دارد.
وی در پاسخ به سؤال آیت الله مكارم شیرازی كه آمار نوع این معضلات به چه میزان است، اضافه كرد: ۸ دهم درصد دانش آموزان در معرض خطر اعتیاد هستند و این شامل یك بار استفاده از مواد مخدر است، مسئله سیگار رو به ازدیاد است یك درصد دانش آموزان دوره متوسطه را شامل می گردد.
بطحایی ادامه داد: طی صدمه شناسی كه انجام گرفت، بخش زیادی از بروز این صدمه ها در داخل خانواده است كه بر اثر طلاق، فقر و خشونت خانواده ها، فراوانی زیادی دارد. همینطور صدمه های فضای مجازی بسیار جدی است.
وی تصریح كرد: از اسفندماه برنامه ای را با عنوان محیط خانواده تولید و پخش كرده ایم، با عنایت به محدودیت در صدا و سیما در پخش این برنامه ها، شبكه ملی را برای آموزش و پرورش راه اندازی كرده ایم كه از اردیبهشت ماه رونمایی خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مخاطب این شبكه خاص هستند و در واقع مادران دانش آموزان متوسطه، مدیران و روسای مناطق با یوزر و پسورد خاصی وارد برنامه ها می شوند تا با آزادی عمل بیشتری واقعیات را بیان كنند.
وی اضافه كرد: در حوزه حجاب و عفاف علاوه بر مبانی دینی به مبانی اجتماعی این مورد پرداخته ایم و آثار تربیتی حجاب و عفاف را از منظر اجتماعی بررسی می نماییم، دوستی با جنس مخالف در جامعه، قبح آن ریخته است و حتی در مواردی افتخار هم به حساب می آید، با خانواده ها و حضور روانشناسان این مسائل و ناهنجاری ها بررسی می گردد. ما امیدواریم در این حركت جدید بتوانیم مؤثرتر، مهارت ها در حوزه اجتماعی و ایمانی و اعتقادی ورود پیدا كند.
بطحایی ادامه داد: طی این سالها همكاری خوبی را با حوزه های علمیه شروع كرده ایم، البته از گذشته این سنت حسنه وجود داشته است ولی همه تلاشمان این است كه بتوانیم از همه ظرفیت حوزه های علمیه در پیشبرد اهداف عالی وزارت آموزش و پرورش بهره مند شویم تا بتوانیم با این برنامه ها گره ها و مشكلات را بگشائیم.
 

1397/01/23
20:00:02
5.0 / 5
4590
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین