مدیركل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش:

باشگاه پیشكسوتان فرهنگی در ۵ استان دیگر راه اندازی می گردد

باشگاه پیشكسوتان فرهنگی در ۵ استان دیگر راه اندازی می گردد

مدیریت آموزش: مدیركل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: هفته معلم در ۵ استان دیگر شامل استان اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، البرز و تهران باشگاه پیشكسوتان فرهنگی راه اندازی می گردد.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، گودرز كریمی فر در نشست خبری بامداد امروز معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش اظهار داشت: طرح راه اندازی باشگاه پیشكسوتان فرهنگی اكنون در ۱۰ استان در حال اجراست و تا هفته معلم حداقل در پنج استان دیگر راه اندازی می گردد. این باشگاه ها دارای سالن مطالعه، اسكان موقت، ورزش، مشاوره، كافی نت و... هستند.
وی در ادامه به اسكان فرهنگیان اشاره نمود و بیان كرد: وظیفه اصلی آموزش و پرورش تربیت است اما ما با پیگیری بحث اسكان نوروزی فرهنگیان تلاش داریم به بخش فرهنگیان خدمت رسانی نماییم. امسال ۳۴۵ مركز آموزشی با ۱۴ هزار و ۴۶۰ تخت در خوابگاه های فرهنگیان، ۱۲ هزار مدرسه در قالب ۱۰۰ هزار كلاس درس در ۷۰۷ پایگاه پذیرش با ۲۵ هزار نیروی خدماتی در نوروز فعال بود كه شعارمان را هم عرضه خدمات با كیفیت مطلوب و مسافرت ارزان و امنیت انتخاب كردیم و اولویت را امسال به اسكان فرهنگیان اختصاص دادیم.
كریمی فر افزود: همینطور امسال خلاقیت را سرلوحه خود قرار دادیم و نمایشگاه ها و پایگاه های بومی و سنتی در بعضی از محل های اسكان برپا كردیم. استفاده از سیستم نوبت دهی در پایگاه های اسكان، توسعه نظارت های همه جانبه، عرضه گزارش روزانه آنلاین و... هم از برنامه هایمان بود. به طوریكه بیش از ۸۳ درصد از فرهنگیان كه فرم های ما را پركردند از اسكان نوروزی اعلام رضایت كردند.
مدیركل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از دیگر خدمات سال ۹۷ به فرهنگیان را آماده سازی و ساماندهی نظام نامه رفاهی فرهنگیان بیان كرد و ادامه داد: این نظام نامه مشمول ۱۸۶ برنامه كوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت است و تقویت خانه های معلم، بهبود وضعیت درمانی فرهنگیان با رویكرد بیمه تكمیلی كه امسال مورد بازنگری قرار می گیرد. همینطور رویكرد ما كاهش هزینه ها همراه با بهره برداری مدیریت است.
وی در ادامه بیان كرد: ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای وام كم بهره مرابحه و مسكن در نظر گرفته شده كه از چندی قبل كار پرداخت آن شروع شده است.
وی در پاسخ به این سوال كه چند درصد از این اسكان به غیر فرهنگیان اختصاص داشت بیان كرد: در مجموع كمتر از ۹ درصد مربوط به اسكان غیرفرهنگیان بود.

1397/01/20
19:15:43
5.0 / 5
4641
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین