ماشین حساب، مهارت های ریاضی دانش آموزان را بهتر می كند

ماشین حساب، مهارت های ریاضی دانش آموزان را بهتر می كند

مدیریت آموزش: برپایه یك مطالعه جدید، ماشین حساب كه شاید دستیار شاگردان تنبل ریاضی تلقی شود به رشد مهارت های ریاضی آنها كمك می نماید.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، كارشناسان بنیاد آموزش و پرورش (EEF) همینطور دریافتند كه اگر به دانش آموزان شیوه درست استفاده از ماشین حساب تدریس گردد به مهارت آنها در حل مسئله های ریاضی كمك می نماید.
سر كوون كالینز، مدیر اجرایی بنیاد آموزش و پرورش در انگلیس كه یك نهاد خیریه آموزشی است می گوید: بیشتر اوقات گفته شده كه ماشین حساب به مهارت های ریاضی دانش آموزان آسیب می زند. آنچه كه این بررسی پیدا كرده این است كه ماشین حساب در حقیقت تسلط و درك ریاضیات شاگردان را تقویت می كند اما معلمان باید اطمینان حاصل كنند كه به شیوه سنجیده و مناسبی از آن استفاده گردد. به خصوص در بین شاگردان جوانتر.
بررسی اخیر نشان داده شاگردانی كه در دوره ابتدایی به صورت نظام مند از ماشین حساب استفاده می نمایند، در علم حساب لایق تر هستند و درك بهتری از مسائل ریاضی دارند. با این حال، این تحقیق افزوده كه شاگردان دوره ابتدایی باید به صورت منظم از ماشین حساب استفاده كنند اما نه به گونه ای كه استفاده از آن كار روزانه شان شود.
یكی از كارشناسان در این مطالعه می گوید: شاگردان دوره ابتدایی می توانند از ماشین حساب در كنار شیوه های دیگر استفاده كنند. به قول او یكی از موارد می تواند این باشد كه شاگردان با ماشین حساب ببینند آیا محاسبات پیچیده شان درست بوده یا نه؟
به گزارش بی بی سی، یك سخنگوی اداره آموزش انگلیس گفته است كه ماشین حساب می تواند ابزار مهمی در تدریس باشد اما نباید سبب شود كه كودكان را از تسلط بر مبانی حساب و محاسبات ذهنی بازدارد.1397/01/14
14:01:38
5.0 / 5
4601
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین