اضافه شدن زنگ نماز به ساعات آموزشی،افزایش مهلت ثبت نام كارت ملی،97درصد كشور گرفتار خشكسالی و...

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در نهمین روز اسفند

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در نهمین روز اسفند

مدیریت آموزش: زنگ نماز به ساعات آموزشی مدارس افزوده شد، زیر و بم پسماندهای ˮالكترونیكˮ و روش های درست امحا، دستورالعمل جدید ˮشیمی درمانیˮ و افزایش مهلت ثبت نام كارت ملی هوشمند تا خرداد ۹۷ تیتر بعضی از اخبار امروز سرویس اجتماعی ایسنا است.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سرویس اجتماعی امروز (۹ اسفندماه) حدود 60 خبر را روی خروجی خود در سرویس های مختلف جامعه شهری، سلامت، آموزش و پرورش، خانواده، محیط زیست و حوادث، انتظامی منتشر نموده است كه بعضی از آن ها به دنبال می آید. با كلیك روی هر عنوان متن كامل خبر قابل مشاهده می باشد.

خبرهای خوش از ۶۳۰ واگن جدید مترو/ پاكت مناقصه ها گشوده شد

مهندس امام -مدیرعامل شركت متروی تهران- از گشوده شدن پاكت ضمانت و قیمت مناقصه بین المللی ساخت ۶۳۰ واگن متروی تهران اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای برنامه ششم توسعه دولت موظف است تا دو میلیارد یورو برای كمك به توسعه ناوگان متروی كلانشهرها كمك نماید و بودجه اختصاص دهد.

افزایش مهلت ثبت نام كارت ملی هوشمند تا خرداد ۹۷

سیف الله ابوترابی -سخنگوی سازمان ثبت احوال- اظهار داشت: به علت حجم بالای مراجعات مردم برای ثبت نام كارت ملی هوشمند و دغدغه آخر سال آنان، این امكان فراهم گشته است تا كسانی كه هنوز موفق به ثبت نام كارت ملی هوشمند نشده اند، در ۳ ماه فروردین، اردیبهشت و خرداد سال آینده برای ثبت نام رجوع كنند.

دستورالعمل جدید "شیمی درمانی"/تعیین تكلیف درمان "سرطان" در مطب ها

دكتر علی مطلق - رییس اداره كنترل و مبارزه با سرطان وزارت بهداشت با اشاره به بحث های مطرح شده درباره ممنوعیت عرضه خدمات مربوط به شیمی درمانی در مطب های خصوصی، اظهار داشت: در این زمینه بحث ممنوعیت مطرح نیست، بلكه دستورالعملی با عنوان مدیریت خدمات شیمی درمانی تدوین و بزودی ابلاغ می گردد كه بر مبنای آن مقرر است، عرضه خدمات شیمی درمانی ساماندهی شوند. به دنبال این دستورالعمل، آیین نامه ای هم با عنوان ساماندهی تاسیس مراكز سرپایی شیمی درمانی ابلاغ خواهد گردید.

آغاز نظارت های نوروزی وزارت بهداشت از ۱۵ اسفند/ تخلفات را به "۱۹۰" اعلام كنید

محسن فرهادی -معاون فنی مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت- جزئیات نظارت های نوروزی بر بهداشت اماكن عمومی را اعلام نمود و درباره جزئیات نظارت های نوروزی نیروهای بهداشت محیط وزارت بهداشت بر اماكن عمومی، رستوران ها، اماكن تهیه و طبخ غذا و... اظهار داشت: این برنامه از ۱۵ اسفندماه آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه ۹۷ ادامه دارد. این فعالیت به صورت ۲۴ ساعته و در دو نوبت هشت بامداد تا هشت شب و هشت شب تا هشت بامداد با كمك تیم های ثابت و سیار اجرا می گردد.

صدور «شناسنامه » مدت حضور مددجویان در كمیته امداد/ پرداخت مستمری محدود می شود

فاطمه رهبر -معاون حمایت و سلامت خانواده كمیته امداد- با اشاره به تهیه شناسنامه برای مشخص كردن مدت زمان حضور مددجویان در كمیته امداد اظهار داشت: تنها افرادی مانند سالمندان یا بیماران صعب العلاج باید تا آخر عمر تحت پوشش كمیته امداد باشند و حضور افراد توانمند باید با برنامه ریزی مدت دار باشد.

«زنگ نماز» به ساعات آموزشی مدارس اضافه شد

محمدرضا مسیب زاده -مدیركل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش- با اشاره به اینكه بر مبنای سند جامع توسعه و تعمیق فرهنگ نماز، زمانی بعنوان «زنگ نماز» در ساعات آموزشی مدارس در نظر گرفته شده و قانونگذار نیم ساعت زمان برای این زنگ پیش بینی كرده است اظهار داشت: در واقع برای برگزاری نماز جماعت در مدارس، نیم ساعت به سرجمع ساعات آموزشی مدارس اضافه شده است.

۹۷ درصد كشور گرفتار خشكسالی + نقشه ها

شاهرخ فاتح -رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی- از وقوع خشكسالی در ۹۷ درصد مساحت كشور اطلاع داد و اظهار داشت: اقلیم خشك و نیمه خشك ایران را بابد بپذیریم و به جای مبارزه با این شرایط با آن سازگاری پیشه نماییم.

زیر و بم پسماندهای "الكترونیك" و روش های درست امحا

امروزه حجم پسماندهای الكتریكی و الكترونیكی با عنایت به پیشرفت تكنولوژی و عطش انسان جهت استفاده از آن بیشترین رشد را دارند و حجم بالای تولید آن با عنایت به داشتن بازه گسترده ای از تركیبات زائد خطرناك، مبحث پسماندهای الكتریكی و الكترونیك را به معضلی زیست محیطی تبدیل نموده است. باآنكه به قول یك كارشناس پسماند این نوع از پسماندها سمی تر از پسماندهای خانگی هستند اما متاسفانه وجود مشكلات مختلف در تفكیك و بازیافت پسماندهای خطرناك در ایران مانع طرح مسائلی مانند پسماندهای الكترونیك است.‏

تداوم حضور پلیس در بازار ارز/ برخورد با دانه درشت ها

اواخر بهمن ماه امسال بود كه با نابسامان شدن بازار ارز در كشور و به خصوص تهران پلیس آگاهی عملیاتی گسترده را برای برخورد با دلالان و صرافی های غیرمجاز آغاز كرد و همزمان با اجرای آن قیمت دلار بیش از ۱۰۰ تومان ارزان تر شد، با گذشت حدود دو هفته از اجرای این طرح سردار محمدرضا مقیمی -رییس پلیس آگاهی ناجا- از ادامه فعالیت این طرح پلیس و برخی نتایج آن گفته است.

ماجرای تیراندازی در میدان آزادی چه بود؟

تیراندازی در میدان آزادی تهران درحالی خبرساز شده كه چنین اتفاقی امروز در این محدوده رخ نداده و ماجرا مربوط به روز گذشته و دستگیری سه برادر سارق در محدوده شهرك آپادانا است. سردارحسین رحیمی، رییس پلیس تهران در واكنش به خبر تیراندازی در محدوده میدان آزادی كه گفته شده بود امروز رخ داده است، این خبر را تكذیب و اعلام نمود كه این مورد مربوط به دستگیری چند سارق در روز گذشته است.

به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا پربازدیدترین اخبار اجتماعی ایسنا طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

۹۷ درصد كشور گرفتار خشكسالی + نقشه ها

تداوم حضور پلیس در بازار ارز/ برخورد با دانه درشت ها

زیر و بم پسماندهای "الكترونیك" و روش های درست امحا

خبرهای خوش از ۶۳۰ واگن جدید مترو/ پاكت مناقصه ها گشوده شد

«زنگ نماز» به ساعات آموزشی مدارس اضافه شد1396/12/10
17:35:04
5.0 / 5
4670
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین