معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام كرد

نظام جامع مشاوره و ارسال به شورای عالی تدوین خواهد شد

نظام جامع مشاوره و ارسال به شورای عالی تدوین خواهد شد

به گزارش مدیریت آموزش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه نظام جامع راهنمایی و مشاوره را پیش بینی كرده ایم كه مسیر راهنمایی و مشاوره را مشخص می كند اظهار داشت: پیش نویس این نظام در ایام آینده به شورای عالی آموزش و پرورش می رود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، علیرضا كاظمی در حاشیه همایش بزرگ باغبانان بوستان تربیت با اشاره به اینكه اگر به فلسفه بعثت پیامبران و اهداف متعالی سند تحول بنیادین باز گردیم و تمام اسناد را ورق بزنیم در می یابیم تمام رویكردهای سند مبتنی بر تربیت صحیح و درست است اظهار داشت: طبیعتا راهبری و مدیریت تربیت صحیح در محیط مدرسه بر عهده مربی تربیتی است كه می تواند با استفاده از تمام مولفه ها این فضا را مدیریت كند تا تربیت مسیر واقعی اش را بپیماید.
وی اضافه كرد: با اینكه كه تنها عامل موثر در تربیت نیستیم و خانواده بعنوان مهمترین ركن باید در این راه كمك كنند، اما به هرحال بیشترین سهم را در حوزه شكل گیری تربیت داریم.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با تاكید بر اینكه تربیت متعالی باید تربیت تمام ساحتی باشد عنوان كرد: اگر به ساحت های تربیتی توجه نماییم در می یابیم مربیان تربیتی در تحقق تمام ساحت های تربیتی نقش بالایی دارند و میزان اثرگذاری مربی تربیتی به لحاظ تحقق اهداف تربیتی و نوع ارتباطی كه با دانش آموزان و معلمان دیگر دارد بالاست.
كاظمی اضافه كرد: یكی از كاركردهای مهم در آموزش و پرورش انتقال ارزش ها، باورها، فرهنگ ها، عقاید و اهداف متعالی درنظر گرفته شده است. بیشترین سهم را در این حوزه مربیان امور تربیتی دارند. اگر این 40 سالی كه از انقلاب پشت سر گذاشته ایم را مرور نماییم در می یابیم مربیان تربیتی در هر دوره ای سهمی بزرگ در دفاع از آرمانها و ارزشهای انقلاب دارند.
وی به لزوم ارتقای منزلت و جایگاه و توانمندی های مربیان تربیتی اشاره و آن را از مهمترین اولویت های كاری دانست و اظهار نمود: حدود 20 سیاست و راهبرد مهم برای حوزه معاونت پرورشی تدوین كردیم و سه مورد، اولویت اول هستند كه برای آنها در قالب یك مدل برنامه ای با نگاه عملیاتی و با عنایت به اقتضائات استانی برنامه هایی خواهیم داشت. یكی از اولویت ها توسعه فرهنگ قرآن، نماز و عترت و دیگری توسعه مهارت های دانش آموزان در بخش های مختلف و فعالیت های اخلاق محور است.
وی ادامه داد: امروز جامعه به شدت به این مهم نیازمند است و فقدان مهارت های كافی در رویارویی با صدمه ها همچون عوامل بروز صدمه های اجتماعی است. تولید روحیه امید و نشاط در میان دانش آموزان هم از دیگر اولویت های ماست.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به اینكه نظام جامع راهنمایی و مشاوره را پیش بینی كرده ایم كه مسیر راهنمایی و مشاوره را مشخص می كند اظهار داشت: پیش نویس این نظام در ایام آینده به شورای عالی آموزش و پرورش می رود.
وی اضافه كرد: كمبود مشاور در مدارس ابتدایی كشور احساس می گردد اما امكانات و منابع انسانی در آموزش و پرورش محدود است و باید مسیرها و ظرفیت های دیگری را برای این امر انتخاب نماییم.


 

1396/12/07
17:59:54
5.0 / 5
5686
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین